Přeskočit na obsah

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

22. března 2023

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

„Uvažujeme o tom, že bychom ke stávajícímu modelu družstevního bydlení pro mladé, který zahrnuje výstavbu tzv. na zelené louce v několika lokalitách v Brně, vytvořili další alternativu, v níž by se do rukou družstev svěřovaly staré domy v nevyhovujícím technickém stavu. Družstva by je následně renovovala za prostředky získané úvěrem. Prověříme teď technické i právní možnosti, jestli by se pro tento záměr hodil bytový dům na Mostecké 16 a jaké by byly podmínky tohoto typu družstevního bydlení,“ uvedla náměstkyně primátorky města Brna pro bydlení Karin Podivinská.

Na Mostecké 16 se jedná o zděný rohový řadový bytový dům se třemi nadzemními podlažími, ve kterém je 14 bytů a 6 nebytových prostor. Dům je momentálně bez nájemníků a vyklizený. Orientační náklady na jeho rekonstrukci a nástavbu jsou odhadovány na cca 43 milionů korun bez DPH.

Kontakt pro média

Radka Loukotová

redaktorka Tiskového střediska MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.