Přeskočit na obsah

Druhý ročník dronové světelné show bude letos na přehradě a nabídne dvojnásobný zážitek

04. května 2022
Program festivalu IGNIS BRUNENSIS letos opět rozšíří dronová show. Zatímco vloni stroje létaly nad Kraví horou a jeden večer předvedly dvě identické show, letos odstartuje dvojnásobná flotila ze břehu Brněnské přehrady a přinese nad hladinu dvě různá představení.

„Loňský první ročník brněnské dronové show se setkal s velkým zájmem Brňáků, a proto máme ambici tuto inovativní a veřejností velmi pozitivně přijatou akci dále rozvíjet. Letošní dronová show přinese nad přehradu v rámci 2. ročníku dvě různé světelné show, každou s využitím dvojnásobku, tedy 200 dronů, aby bylo možné vytvářet i 3D obrazce v okruhu 360°. Díky rozdílnému programu v obou dnech navíc bude možné zkušebně uspořádat vůbec první soutěž dronových show na světě,“ přiblížil náměstek Tomáš Koláčný

„Lokalitou, v níž se obě představení odehrají, je tentokrát Brněnská přehrada. Startovací plocha dronů bude na břehu, aby se nemuselo stavět pontonové soulodí na hladině, což ušetří peníze v řádech statisíců korun. Termíny jsou stanoveny na 25. června a 2. července – jde o soboty před soutěžními ohňostroji IGNIS BRUNENSIS,“ doplnila primátorka města Brna Markéta Vaňková. V případě velmi nepříznivého počasí je pak možné show přesunout na středy 29. června a 6. července 2022, opět před ohňostroje.

Na uspořádání dronových světelných show dnes Rada města Brna schválila dotaci společnosti SNIP & CO ve výši 2 miliony korun. Konečné rozhodnutí je ještě na Zastupitelstvu města Brna. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.