Přeskočit na obsah

Druhý ročník dronové světelné show bude letos na přehradě a nabídne dvojnásobný zážitek

04. května 2022

Program festivalu IGNIS BRUNENSIS letos opět rozšíří dronová show. Zatímco vloni stroje létaly nad Kraví horou a jeden večer předvedly dvě identické show, letos odstartuje dvojnásobná flotila ze břehu Brněnské přehrady a přinese nad hladinu dvě různá představení.

„Loňský první ročník brněnské dronové show se setkal s velkým zájmem Brňáků, a proto máme ambici tuto inovativní a veřejností velmi pozitivně přijatou akci dále rozvíjet. Letošní dronová show přinese nad přehradu v rámci 2. ročníku dvě různé světelné show, každou s využitím dvojnásobku, tedy 200 dronů, aby bylo možné vytvářet i 3D obrazce v okruhu 360°. Díky rozdílnému programu v obou dnech navíc bude možné zkušebně uspořádat vůbec první soutěž dronových show na světě,“ přiblížil náměstek Tomáš Koláčný

„Lokalitou, v níž se obě představení odehrají, je tentokrát Brněnská přehrada. Startovací plocha dronů bude na břehu, aby se nemuselo stavět pontonové soulodí na hladině, což ušetří peníze v řádech statisíců korun. Termíny jsou stanoveny na 25. června a 2. července – jde o soboty před soutěžními ohňostroji IGNIS BRUNENSIS,“ doplnila primátorka města Brna Markéta Vaňková. V případě velmi nepříznivého počasí je pak možné show přesunout na středy 29. června a 6. července 2022, opět před ohňostroje.

Na uspořádání dronových světelných show dnes Rada města Brna schválila dotaci společnosti SNIP & CO ve výši 2 miliony korun. Konečné rozhodnutí je ještě na Zastupitelstvu města Brna. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.