Přeskočit na obsah

Druhý ročník dronové světelné show bude letos na přehradě a nabídne dvojnásobný zážitek

04. května 2022
Program festivalu IGNIS BRUNENSIS letos opět rozšíří dronová show. Zatímco vloni stroje létaly nad Kraví horou a jeden večer předvedly dvě identické show, letos odstartuje dvojnásobná flotila ze břehu Brněnské přehrady a přinese nad hladinu dvě různá představení.

„Loňský první ročník brněnské dronové show se setkal s velkým zájmem Brňáků, a proto máme ambici tuto inovativní a veřejností velmi pozitivně přijatou akci dále rozvíjet. Letošní dronová show přinese nad přehradu v rámci 2. ročníku dvě různé světelné show, každou s využitím dvojnásobku, tedy 200 dronů, aby bylo možné vytvářet i 3D obrazce v okruhu 360°. Díky rozdílnému programu v obou dnech navíc bude možné zkušebně uspořádat vůbec první soutěž dronových show na světě,“ přiblížil náměstek Tomáš Koláčný

„Lokalitou, v níž se obě představení odehrají, je tentokrát Brněnská přehrada. Startovací plocha dronů bude na břehu, aby se nemuselo stavět pontonové soulodí na hladině, což ušetří peníze v řádech statisíců korun. Termíny jsou stanoveny na 25. června a 2. července – jde o soboty před soutěžními ohňostroji IGNIS BRUNENSIS,“ doplnila primátorka města Brna Markéta Vaňková. V případě velmi nepříznivého počasí je pak možné show přesunout na středy 29. června a 6. července 2022, opět před ohňostroje.

Na uspořádání dronových světelných show dnes Rada města Brna schválila dotaci společnosti SNIP & CO ve výši 2 miliony korun. Konečné rozhodnutí je ještě na Zastupitelstvu města Brna. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.