Druhý adventní víkend nabídne koncerty, trhy i sport - Tiskový servis

Druhý adventní víkend nabídne koncerty, trhy i sport

  • 08. prosince 2017
  • 2 minuty čtení

(gak) - Druhý adventní víkend v Brně nabídne rozmanitý program. Zájemci si budou moci užít vánoční atmosféry nejen na trzích, ale i při hudbě. Na své si přijdou také fanoušci sportu.

Nadcházejícímu víkendu nelze upřít vánoční atmosféru. Užit si ji můžete na vánočních trzích, které jsou letos nejen na náměstí Svobody a na Zelném trhu, ale také na Moravském a Dominikánském náměstí. Na hlavní pódiu na náměstí Svobody se v sobotu představí hudebníci The Dudes of Ellington. V neděli od 18 hodin bude odtud přenášen tradiční Adventní koncert České televize. 

Hudební náladu navodí také koncert skupiny Tumaini, který se uskuteční v neděli od 18 v Kostele Husův sbor v Králově Poli. 

Nakoupit dárky bude možné tuto sobotu v kavárně Industra. Uskuteční se zde vánoční trhy, na kterých bude k dostání zboží od českých designérů, návštěvníci si budou moci pochutnat si na slaných i sladkých dobrotách a zapojit se do doprovodného programu pro děti i dospělé
Pro dospělé bude připraven šachový stolek, společenské hry, výroba sešitů a další aktivity.
Na děti bude čekat koutek s hračkami, vyrábění vánočních přání či pohlednic a nebudou chybět ani soutěže pro děti od 1,5 roku. 

Fanoušci sportu si dnes mohou užít další domácí ligový zápas Komety v letošním roce. Od 18 hodin vyzve brněnský celek tým Mladé Boleslavi. Oba celky se v této sezóně potkaly již dvakrát. Poprvé se dařilo v Brně lépe svěřencům teď už bývalého trenéra Patrika Augusty. V odvetě si naopak body odvezli Brňané. Zápas se odehraje v DRFG aréně. 

Pokud vás ledové ostří inspiruje, můžete se vydat na Moravské náměstí. Tam letos poprvé vzniklo veřejné kluziště, tedy spíš Bruslák, přímo pod sochou markraběte Jošta. Bruslit je možné každý den od 10.00 hodin do 21.00 hodin, na místě je možné zapůjčit si brusle i pomůcky pro výuku bruslení dětí. Okolo kluziště jsou vyhřívaná místa a stránky s občerstvením. Za dvě hodiny bruslení zaplatí dospělí stokorunu.

Další články z rubriky