Přeskočit na obsah

Dotační programy na vytváření zelených střech a využití srážkové vody pokračují. Z městského rozpočtu budou uvolněny téměř 3,3 milionu korun

11. ledna 2023

Dotační programy Podpora vytváření zelených střech a Podpora využití srážkové vody byly poprvé vyhlášeny v květnu roku 2019. V dotačním programu podporujícím výstavbu zelených střech bylo doposud dokončeno 221 projektů, na něž město Brno přispělo částkou 34 276 000 korun, a dotační program Využití srážkové vody doposud zaujal 112 žadatelů, kterým bylo vyplaceno 1 862 000 korun.

Dnes Rada města Brna doporučila zastupitelům schválit poskytnutí dotací na další zrealizované projekty. „Po důkladné kontrole žádostí nyní získá dotace na tvorbu zelených střech v celkové výši 3 277 000 korun 19 žadatelů a dotaci ve výši 14 000 korun na využití srážkové vody jeden zájemce," uvedl náměstek Jaroslav Suchý a pokračoval: „Od 1. února až do 31. října je pak možné podávat žádosti nové, a to výhradně elektronicky prostřednictvím programu Grantys na stránkách brno.grantys.cz. Bližší informace jsou uveřejněny na webu ekodotace.brno.cz."

Kontakt pro média

Jana Vašíčková, tisková referentka

Nejnovější tiskové zprávy

Meet the Mayor – špičkoví vědci, podnikatelé či akademici působící v Brně se opět setkali se zástupci města

Brno se profiluje jako mezinárodní metropole podporující vědu, výzkum i inovace. Neobejde se proto bez soustavné podpory a lákání talentů a spolupráce se zahraničními experty. Nedílnou součástí těchto aktivit je i společné setkávání. Jedním z příkladů může být včerejší akce Meet the Mayor.

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.