Přeskočit na obsah

Dotace z rozpočtu města bude možné použít i na pokrytí nákladů a ztrát v souvislosti s koronavirovou pandemií

17. dubna 2020

Město Brno pomůže těm, kterých se negativně dotkla opatření k zamezení šíření koronaviru SARS-CoV-2 a kteří jsou zároveň příjemci dotací z rozpočtu města. O změně účelů již poskytnutých dotací rozhodnou zastupitelé příští týden.

Ve vedení města jsme dnes schválili záměr změny účelů poskytnutých dotací z rozpočtu města Brna, které budou moci příjemci využít výjimečně i na možné pokrytí nákladů na provoz a vzniklé ztráty v souvislosti s přijatými opatřeními k zamezení šíření koronaviru,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Znamená to tedy, že v případech, u nichž to bude možné, dojde ke změně a rozšíření účelů poskytnutých peněz. Peníze tak bude možné využít na pokrytí nákladů na provoz a vzniklých ztrát jako následku přijatých opatření. 

 „Pokud by tuto formu pomoci nebylo možné vyřešit dodatkem ke smlouvě, budeme s každým subjektem hledat individuální řešení tak, aby původně alokované peníze mohl řádně využít. Chceme totiž umožnit opravdu všem příjemcům dotací z rozpočtu města Brna využít tyto finance na zmírnění dopadů a krytí ztráty způsobené pandemií COVID-19,“ doplnil informace náměstek primátorky Tomáš Koláčný.


Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.