Přeskočit na obsah

Dotace pro památky pomůže s restaurováním oltáře v kostele milosrdných bratří

08. června 2022
Už jen na schválení zastupitelů čeká žádost o individuální dotaci na restaurování oltáře v kostele sv. Leopolda na Vídeňské ulici. Dnes ji projednali a doporučili na své schůzi brněnští radní.

Dotace na obnovu kulturních památek poskytuje město každoročně. O žádostech podaných v řádném termínu rozhodlo již květnové zastupitelstvo. Nyní se jedná o mimořádný termín pro tyto dotace. „Jediný podaný návrh na dotaci se týká restaurování bočního oltáře sv. Karla Boromejského v kostele Konventu Hospitálského řádu sv. Jana z Boha – Milosrdných bratří v Brně, který je zasvěcen sv. Leopoldovi,“ sdělil radní pro oblast kultury Marek Fišer a doplnil: „Barokní výzdoba kostela je cennou kulturní památkou, ve své době se na ní podíleli ti nejlepší moravští mistři. Autorem oltářního obrazu stejně jako nástropní fresky je Josef Stern. Malba zobrazuje světce, jak uzdravuje nemocné morem v Miláně. Brno na obnovu bočního oltáře poskytne dotaci v hodnotě 1 455 000 korun.“ 

Žádost o individuální dotaci doporučila pracovní skupina pro Program regenerace městské památkové rezervace Brno a státní památkovou péči. Projekt splňuje kritéria památkové péče s přihlédnutím ke stavebně--historickým a urbanistickým hodnotám objektu a s ohledem na stav jednotlivých materiálů a neodborné zásahy provedené v minulosti.  

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.