Přeskočit na obsah

Dotace pro Nadační fond Vrba pomůže pěti brněnským rodinám vyrovnat se se ztrátou jednoho z rodičů

16. června 2021
Nadační fond Vrba se soustředí na práci s ovdovělými rodinami s dětmi. Na území Brna podporuje nezisková organizace celkem 5 rodin, které potřebují zvýšenou péči především v praktických oborech a psychoterapeutickou pomoc. Radní dnes schválili dotaci v hodnotě 50 000 korun, která umožní realizovat pomoc těmto rodinám.

Neinvestiční dotace ve výši 50 000 korun zajistí služby pěti ovdovělým rodinám s malými dětmi z Brna, které se ocitly ve složité životní situaci. Nadace se stará o děti přímo v rodinách pomocí pečovatelek, tzv. Vrběnek, dále také poskytuje psychoterapeutickou péči včetně svépomocných skupin. „Jít v klidu na úřad nebo k lékaři, když člověk ví, že je o děti postaráno. Tato zdánlivá drobnost dělá velmi mnoho pro samotného rodiče v těžké životní situaci. Přesně toto poskytuje Vrba brněnským rodinám. Vyrovnat se s tak tragickou událostí, jako je ztráta partnera, a zároveň udržet rodinu v chodu je neskutečně těžké. Proto jsem velmi rád, že jsme podpořili Nadační fond Vrba, který existuje již pět let a jak s řešením praktických problémů, tak s psychickou posilou ovdovělých rodin mají hluboké zkušenosti,“ řekl první náměstek primátorky Petr Hladík.

V České republice tvoří ovdovělé rodiny skupinu čítající téměř 50 tisíc lidí a komplexní sociální podpora není ze strany státu příliš rozvinutá. Nadační fond Vrba poskytuje celistvý přístup ke každé z rodin a péči připravenou přímo na míru. Pomůže se zorientovat v právních, sociálních a administrativních aspektech vdovského/vdoveckého života a psychologická pomoc může také zabránit patologickým jevům, které mohou vzniknout po velkém traumatu.

„Nadační fond Vrba poskytuje také mobilní poradenské centrum, to v podstatě znamená, že pracovník navštíví rodinu přímo v jejím bydlišti. Domácí prostředí ulehčí celé jednání a pomůže lépe a rychleji zjistit, co přesně bude daný klient potřebovat. Dotace ve výši 50 tisíc korun, kterou jsme dnes schválili pro brněnské rodiny, bude využita především na provozní a mzdové náklady nadace,“ dodal Petr Hladík.

Zdeňka Obalilová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Technologický park Brno se stal městskou laboratoří díky studentské soutěži MUNISS

Technologický park Brno jako městská laboratoř bylo téma letošní Meziuniverzitní studentské soutěže MUNISS. Tu od roku 2011 pořádá Magistrát města Brna. Tři multioborové týmy si odnesly nejen peněžní odměnu, ale jejich nápady můžou být zakomponovány přímo v areálu Technologického parku.

Teplárny Brno a ČEZ uzavřely smlouvu o spolupráci na projektu „Dodávky tepla z Jaderné elektrárny Dukovany do Brna“

Další milník při přípravě horkovodu z Jaderné elektrárny Dukovany do Brna byl dosažen. Představitelé společností ČEZ a Teplárny Brno dnes za přítomnosti premiéra Petra Fialy a primátorky města Brna Markéty Vaňkové podepsali v Brně smlouvu o spolupráci. Ta stanovuje další kroky na projektu, který má Brnu zajistit spolehlivé dodávky tepla a výrazně snížit jeho závislosti na plynu. ČEZ a Teplárny Brno shodně deklarovaly vůli pokračovat v maximální koordinaci a dál pracovat na upřesnění parametrů projektu včetně identifikace možností dotačního financování.

Minulost i budoucnost. Zoo Brno slaví 70 let od otevření výstavou v Urban centru

V letošním roce slaví brněnská zoo 70 let od svého otevření. Historii, současnost i budoucnost a význam Zoo Brno představuje nová výstava v Urban centru, která začne ve čtvrtek 25. května a potrvá do 10. července.

Město osadilo střechy osmi městských budov fotovoltaikou, ušetří 20 milionů korun

Městská akciová společnost SAKO Brno SOLAR dokončuje instalaci fotovoltaických panelů na střechách osmi  budov v majetku města. Současně podává žádost o dotace na dalších 55 výroben a v různých fázích projektové přípravy má rozpracováno 70 realizací