Přeskočit na obsah

Dotace pro Nadační fond Vrba pomůže pěti brněnským rodinám vyrovnat se se ztrátou jednoho z rodičů

16. června 2021

Nadační fond Vrba se soustředí na práci s ovdovělými rodinami s dětmi. Na území Brna podporuje nezisková organizace celkem 5 rodin, které potřebují zvýšenou péči především v praktických oborech a psychoterapeutickou pomoc. Radní dnes schválili dotaci v hodnotě 50 000 korun, která umožní realizovat pomoc těmto rodinám.

Neinvestiční dotace ve výši 50 000 korun zajistí služby pěti ovdovělým rodinám s malými dětmi z Brna, které se ocitly ve složité životní situaci. Nadace se stará o děti přímo v rodinách pomocí pečovatelek, tzv. Vrběnek, dále také poskytuje psychoterapeutickou péči včetně svépomocných skupin. „Jít v klidu na úřad nebo k lékaři, když člověk ví, že je o děti postaráno. Tato zdánlivá drobnost dělá velmi mnoho pro samotného rodiče v těžké životní situaci. Přesně toto poskytuje Vrba brněnským rodinám. Vyrovnat se s tak tragickou událostí, jako je ztráta partnera, a zároveň udržet rodinu v chodu je neskutečně těžké. Proto jsem velmi rád, že jsme podpořili Nadační fond Vrba, který existuje již pět let a jak s řešením praktických problémů, tak s psychickou posilou ovdovělých rodin mají hluboké zkušenosti,“ řekl první náměstek primátorky Petr Hladík.

V České republice tvoří ovdovělé rodiny skupinu čítající téměř 50 tisíc lidí a komplexní sociální podpora není ze strany státu příliš rozvinutá. Nadační fond Vrba poskytuje celistvý přístup ke každé z rodin a péči připravenou přímo na míru. Pomůže se zorientovat v právních, sociálních a administrativních aspektech vdovského/vdoveckého života a psychologická pomoc může také zabránit patologickým jevům, které mohou vzniknout po velkém traumatu.

„Nadační fond Vrba poskytuje také mobilní poradenské centrum, to v podstatě znamená, že pracovník navštíví rodinu přímo v jejím bydlišti. Domácí prostředí ulehčí celé jednání a pomůže lépe a rychleji zjistit, co přesně bude daný klient potřebovat. Dotace ve výši 50 tisíc korun, kterou jsme dnes schválili pro brněnské rodiny, bude využita především na provozní a mzdové náklady nadace,“ dodal Petr Hladík.

Zdeňka Obalilová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.