Přeskočit na obsah

Dotace pomůže projektu Prototypuj a ověřuj

03. listopadu 2021

Přispět na projekt Prototypuj a ověřuj i v dalším období doporučili brněnští radní zastupitelům. Program, který podporuje slibné inovativní nápady s potenciálem prosazení na českém i zahraničním trhu, získal finance od města už letos. Jeho pilotní fáze se setkala s pozitivní zpětnou vazbou. Pro následující období 2022–2026 by město mělo podle návrhu přispět částkou 5 milionů korun.

Inovační centrum JIC požádalo o poskytnutí dotace ve výši 5 milionů korun z rozpočtu města na uskutečnění programu v období 2022–2026. „Program Prototypuj a ověřuj vznikl v loňském roce jako odpověď na chybějící nástroj pro financování rané fáze inovativních projektů, zejména pak těch ve fázi vývoje a výroby prototypu. Pro město Brno je podpora podnikání jednou z priorit a tento program je výjimečný svým zaměřením, neboť pomáhá malým a středním podnikům ověřit technologickou proveditelnost i zájem potenciálních zákazníků. Bohužel dopady současné koronavirové pandemie budou pro ekonomiku zásadní, a proto je nezbytné podpořit vztahy mezi dodavateli a odběrateli, které jsou pro rozjezd ekonomiky velmi důležité. O první výzvu projektu v roce 2020 byl velký zájem a rádi bychom užitečný a oceňovaný program Prototypuj a ověřuj podpořili i v dalším období,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

V rozmezí let 2022–2026 plánuje JIC vyhlásit šest výzev a podpořit minimálně 164 společností. Město by mělo na projekt pro uvedené období přispět 5 milionů korun. O návrhu budou rozhodovat ještě brněnští zastupitelé. Program administruje JIC, zájmové sdružení právnických osob. Byl zařazen mezi příklady dobré praxe zveřejněné agenturou CzechInvest.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.