Přeskočit na obsah

Dotace pomůže projektu Prototypuj a ověřuj

03. listopadu 2021
Přispět na projekt Prototypuj a ověřuj i v dalším období doporučili brněnští radní zastupitelům. Program, který podporuje slibné inovativní nápady s potenciálem prosazení na českém i zahraničním trhu, získal finance od města už letos. Jeho pilotní fáze se setkala s pozitivní zpětnou vazbou. Pro následující období 2022–2026 by město mělo podle návrhu přispět částkou 5 milionů korun.

Inovační centrum JIC požádalo o poskytnutí dotace ve výši 5 milionů korun z rozpočtu města na uskutečnění programu v období 2022–2026. „Program Prototypuj a ověřuj vznikl v loňském roce jako odpověď na chybějící nástroj pro financování rané fáze inovativních projektů, zejména pak těch ve fázi vývoje a výroby prototypu. Pro město Brno je podpora podnikání jednou z priorit a tento program je výjimečný svým zaměřením, neboť pomáhá malým a středním podnikům ověřit technologickou proveditelnost i zájem potenciálních zákazníků. Bohužel dopady současné koronavirové pandemie budou pro ekonomiku zásadní, a proto je nezbytné podpořit vztahy mezi dodavateli a odběrateli, které jsou pro rozjezd ekonomiky velmi důležité. O první výzvu projektu v roce 2020 byl velký zájem a rádi bychom užitečný a oceňovaný program Prototypuj a ověřuj podpořili i v dalším období,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

V rozmezí let 2022–2026 plánuje JIC vyhlásit šest výzev a podpořit minimálně 164 společností. Město by mělo na projekt pro uvedené období přispět 5 milionů korun. O návrhu budou rozhodovat ještě brněnští zastupitelé. Program administruje JIC, zájmové sdružení právnických osob. Byl zařazen mezi příklady dobré praxe zveřejněné agenturou CzechInvest.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Technologický park Brno se stal městskou laboratoří díky studentské soutěži MUNISS

Technologický park Brno jako městská laboratoř bylo téma letošní Meziuniverzitní studentské soutěže MUNISS. Tu od roku 2011 pořádá Magistrát města Brna. Tři multioborové týmy si odnesly nejen peněžní odměnu, ale jejich nápady můžou být zakomponovány přímo v areálu Technologického parku.

Teplárny Brno a ČEZ uzavřely smlouvu o spolupráci na projektu „Dodávky tepla z Jaderné elektrárny Dukovany do Brna“

Další milník při přípravě horkovodu z Jaderné elektrárny Dukovany do Brna byl dosažen. Představitelé společností ČEZ a Teplárny Brno dnes za přítomnosti premiéra Petra Fialy a primátorky města Brna Markéty Vaňkové podepsali v Brně smlouvu o spolupráci. Ta stanovuje další kroky na projektu, který má Brnu zajistit spolehlivé dodávky tepla a výrazně snížit jeho závislosti na plynu. ČEZ a Teplárny Brno shodně deklarovaly vůli pokračovat v maximální koordinaci a dál pracovat na upřesnění parametrů projektu včetně identifikace možností dotačního financování.

Minulost i budoucnost. Zoo Brno slaví 70 let od otevření výstavou v Urban centru

V letošním roce slaví brněnská zoo 70 let od svého otevření. Historii, současnost i budoucnost a význam Zoo Brno představuje nová výstava v Urban centru, která začne ve čtvrtek 25. května a potrvá do 10. července.

Město osadilo střechy osmi městských budov fotovoltaikou, ušetří 20 milionů korun

Městská akciová společnost SAKO Brno SOLAR dokončuje instalaci fotovoltaických panelů na střechách osmi  budov v majetku města. Současně podává žádost o dotace na dalších 55 výroben a v různých fázích projektové přípravy má rozpracováno 70 realizací