Přeskočit na obsah

Dotace pomohou vysadit zeleň ve dvou městských částech a vybudovat přírodní zahradu u školky

04. listopadu 2020

Díky dotacím dojde k revitalizaci zeleně v sídlišti v Černovicích, k úpravě a dosadbě rostlin v Žabovřeskách na ulici Chládkově a k vybudování přírodní zahrady v areálu mateřské školy Veslařská. Projekt „MŠ Veslařská – přírodní zahrada“ je spolufinancován z Národního programu Životní prostředí, ostatní dva jsou spolufinancovány z Operačního programu Životní prostředí. S rozhodnutími o udělení dotací se dnes seznámili brněnští radní a doporučili zastupitelům vzít tyto materiály na vědomí.

„Díky finanční podpoře se můžeme pustit do několika zajímavých a přínosných projektů. Dotace u nich pokryjí 51–85 procent nákladů, což není zanedbatelné. Například projekt Úprava a dosadba vegetace na ulici Chládkova v městské části Brno-Žabovřesky se zaměřuje na založení trávníků, úpravu a pročištění korun stromů i keřového porostu a dosadbu zeleně tam, kde je to třeba. Vzniknou zde také ptačí budky nebo zimoviště pro drobná zvířata. Věřím, že pozitivní dopady projektu pocítí nejen lidé z okolí ulic Spojovací, Korejské, Bezejmenné a Zborovské,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Celkem úprava prostoru v Žabovřeskách vyjde na 2 822 893 korun včetně DPH, dotace pokryje 1 467 375 korun.  

Dotaci získal i projekt přírodní zahrady v mateřské škole Veslařská. „Za 587 209 korun včetně DPH vzniknou v prostoru zahrady školky herní a didaktické přírodní prvky, také zde budou vysazeny dřeviny. Větší počet vzdělávacích aktivit tak bude možné přesunout do venkovního prostoru, což je vhodné nejen z hlediska současné epidemiologické situace, ale zejména s ohledem na prodloužený provoz této mateřské školy. Projekt získal dotaci ve výši 499 128 korun, což odpovídá 85 procentům nákladů,“ řekl náměstek primátorky Petr Hladík.

Finanční podporu ve výši 1 899 535 korun dostal projekt revitalizace zeleně spodního sídliště Brno-Černovice. Cílem je vytvořit upravené území se zachovalými stávajícími dřevinami, doplněnými novými výsadbami stromů i keřů a obnovou trávníkových ploch. Bude tak vytvořeno druhově rozmanitější a variabilnější prostředí, které bude sloužit nejen návštěvníkům, ale i drobným živočichům, ptákům a hmyzu. Celkově vyjdou práce na 3 681 740 korun včetně DPH.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.