Přeskočit na obsah

Dotace pokryje část nákladů za úpravu zeleně v Žabovřeskách

16. června 2021

Na projekt, jehož cílem je zlepšení veřejné zeleně v okolí bytových domů v Žabovřeskách, získalo město dotaci Ministerstva životního prostředí ČR. Podmínky dotace ve výši 700 tisíc korun dnes brněnští radní doporučili zastupitelstvu k odsouhlasení. Oblast vymezená ulicemi Klímova, Korejská, Jindřichova a Zborovská získá novou výsadbu i mobiliář.

Projekt „Úprava a dosadba vegetace na ulici Klímova v MČ Brno Žabovřesky, část A“ se zabývá celkem 5 370 m2 plochy mezi ulicemi Klímova, Korejská, Jindřichova a Zborovská. „Už na jaře pracovníci upravili stromy řezem korun a zmladili živé ploty i samostatné stojící keře. Nyní je v plánu ještě dosadba stromů, zejména lip a javorů, ale také ovocných druhů. Dosadí se i keře, přičemž budou vybrány takové druhy, které jsou blízké zvolené lokalitě. Nakonec je v plánu také výsadba cibulovin, výměna nefunkčního mobiliáře za nový, úprava trávníků a v neposlední řadě také instalace ptačích budek,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Předpokládané celkové rozpočtové náklady dosahují 2 024 029 korun. Dotace pokryje 700 000 korun. O zbylou část nákladů se rovným dílem podělí statutární město Brno a městská část Brno-Žabovřesky. Projekt je součást obnovy veřejné zeleně, kterou po etapách připravuje městská část Brno-Žabovřesky. První dvě etapy již byly zrealizovány a nyní zde probíhá následná péče o nově zasazené keře a stromy.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.