Přeskočit na obsah

Dotace pokryje část nákladů za úpravu zeleně v Žabovřeskách

16. června 2021
Na projekt, jehož cílem je zlepšení veřejné zeleně v okolí bytových domů v Žabovřeskách, získalo město dotaci Ministerstva životního prostředí ČR. Podmínky dotace ve výši 700 tisíc korun dnes brněnští radní doporučili zastupitelstvu k odsouhlasení. Oblast vymezená ulicemi Klímova, Korejská, Jindřichova a Zborovská získá novou výsadbu i mobiliář.

Projekt „Úprava a dosadba vegetace na ulici Klímova v MČ Brno Žabovřesky, část A“ se zabývá celkem 5 370 m2 plochy mezi ulicemi Klímova, Korejská, Jindřichova a Zborovská. „Už na jaře pracovníci upravili stromy řezem korun a zmladili živé ploty i samostatné stojící keře. Nyní je v plánu ještě dosadba stromů, zejména lip a javorů, ale také ovocných druhů. Dosadí se i keře, přičemž budou vybrány takové druhy, které jsou blízké zvolené lokalitě. Nakonec je v plánu také výsadba cibulovin, výměna nefunkčního mobiliáře za nový, úprava trávníků a v neposlední řadě také instalace ptačích budek,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Předpokládané celkové rozpočtové náklady dosahují 2 024 029 korun. Dotace pokryje 700 000 korun. O zbylou část nákladů se rovným dílem podělí statutární město Brno a městská část Brno-Žabovřesky. Projekt je součást obnovy veřejné zeleně, kterou po etapách připravuje městská část Brno-Žabovřesky. První dvě etapy již byly zrealizovány a nyní zde probíhá následná péče o nově zasazené keře a stromy.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz



Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.