Přeskočit na obsah

Dotace podpoří hasiče, sportovní kluby i vzdělávací aktivity, rozhodli zastupitelé

06. března 2018 2 minuty čtení
(fpo, ral) – Nejen dotacemi podporujícími environmentální a ekologickou výchovu, tělovýchovné a sportovní aktivity či vybavení hasičů se dnes zabývali brněnští zastupitelé. Schválili také peníze na propojení zahrad vil Löw-Beer a Tugendhat. Souhlasili rovněž s avizovanou změnou v řízení oblasti dopravy. Z gesce Matěje Hollana přejde do agendy náměstka primátora pro oblast technickou a majetkovou Richarda Mrázka.

Zájemci o prohlídku slavných brněnských vil už nebudou muset obcházet celou čtvrť. Brněnští zastupitelé poslali 2 miliony korun na zprůchodnění obou zahrad. Vznikne mezi nimi turniket, přístupová cesta k novému průchodu, kamerový systém nebo nové osvětlení. Ke zpřístupnění obou zahrad dojde během letošního roku.

Ochranné prostředky pro hasiče, pohonné hmoty, elektrickou energii, úhradu nájemného nebo nákup vybavení vozidel. Na to vše mohou použít dnes schválenou dotaci 5 milionů korun hasiči záchranného sboru Jihomoravského kraje.

Město i nadále systematicky přispívá sportovcům a sportovním klubům. Více než 50 milionů korun na podporu tělovýchovných aktivit si přerozdělí 302 spolků a dalších organizací. Ty je využijí například na cestovné, materiální vybavení, ubytování sportovců na soutěžích a soustředěních nebo na sportovní lékařské prohlídky.

Do brněnských základních škol putuje téměř 2,2 milionu korun, a to na zajištění plavecké výuky pro více než 7 600 žáků. Dalších 1,8 milionu korun na projekty ekologické výchovy získají různé brněnské vzdělávací a volnočasové organizace. Využije je například DDM Brno Helceletova, Lesní mateřská škola Sýkora, školské zařízení Lipka nebo TyfloCentrum Brno.

Na základě koaliční dohody dnes zastupitelé schválili nové rozdělení gescí náměstků. Oblast dopravy po Matěji Hollanovi přebírá Richard Mrázek, který kromě toho řídí technickou a majetkovou oblast. Matěj Hollan bude z pozice náměstka nadále řídit oblast kultury a sociální politiky. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.