Přeskočit na obsah

Dotace města pomůže bývalým brněnským olympionikům a reprezentantům

18. srpna 2021

Zapsaný spolek Městský sportovní klub Brno sdružuje bývalé úspěšné brněnské sportovce v projektu Sportovní oddíl seniorů (SOS Brno). Cílem je jejich podpora a pomoc v různých životních situacích. Na dnešní schůzi radní doporučili zastupitelům, aby byla spolku přidělena dotace ve výši 300 tisíc korun.

„Město na své úspěšné sportovní reprezentanty nezapomnělo. Díky projektu, který v minulém roce rozběhl Městský sportovní klub Brno, můžeme pomáhat seniorům, kteří v minulosti soutěžili na světových kláních
a dělali tak Brnu dobré jméno. Peníze bude spolek moci použít dle individuálních potřeb každého jednotlivce. Jako příklad mohu uvést pomoc po operaci, podporu při hledání a zařizování bydlení nebo poskytnutí daru při oslavě životního jubilea,“
vysvětlil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Navrhovanou částku bude finálně schvalovat Zastupitelstvo města Brna. „Sportovní oddíl seniorů funguje od loňského roku a sdružuje na tři desítky bývalých úspěšných sportovců z Brna. Někteří se vlivem různých okolností dostali do složité životní situace. Díky projektu jim pomůžeme překonat těžkosti, které se týkají zdravotní, sociální nebo ekonomické oblasti. Peníze poslouží také k zajištění pravidelného cvičení seniorů, které přispívá k jejich fyzické i psychické pohodě,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.