Přeskočit na obsah

Dotace 2 miliony podpoří kreativitu, vědu a technologii

10. června 2020

Podporou projektu Brno Creative Days se budou na svém červnovém zasedání zabývat zastupitelé. Podpořit projekt 2 miliony korun jim dnes totiž doporučili brněnští radní. Projekt vznikl za účelem propojení již existujících akcí, kterými jsou festival Prototyp, Brno Maker Faire a Game Access.

V termínu od 23. do 25. října letošního roku se na brněnském výstavišti uskuteční akce Brno Creative Days, která v sobě spojuje již existující a ve městě tradičně probíhající události. Program propojuje svět kreativity, vědy, umění, technologií i podnikání.

„Festival Brno Creative Days v sobě spojuje v Brně již tradiční festival Prototyp, Brno Maker Faire a Game Acces. Cílí jak na širokou veřejnost včetně mládeže, tak na odborníky regionu i zahraničí a vytváří z Brna místo, kde se setkávají osobnosti a veřejnost z oblasti kreativních průmyslů, vědy, umění a technologií,” řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Festival Prototyp vznikl v roce 2014 s cílem propojovat svět umění, vědy a technologií. Za 5 let se vyvinul v tradiční akci brněnského podzimu, která se díky spolupráci s mnoha jihomoravskými institucemi a firmami neustále rozšiřuje a proměňuje. Během uplynulých ročníků festival navštívilo více než 16 000 lidí, vystavovalo zde přes 210 tvůrců a konalo se více jak 100 workshopů či přednášek.

Od roku 2019 je součástí akce Prototyp i festival Brno Maker Faire. Maker Faire představuje největší světovou přehlídku inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Toto spojení se ukázalo jako velmi úspěšné a v roce 2019 se podařilo na festivalu oslovit 7 000 návštěvníků napříč všemi věkovými kategoriemi.

Game Access představuje již pátý ročník mezinárodní konference věnované hernímu vývoji a patří mezi přední konference v této oblasti. Klade si za cíl podpořit svět herního průmyslu, propojit vývojářské firmy České republiky s firmami ze zahraničí a v neposlední řadě také zařadit Brno mezi ostatní města proslulá herním vývojem, jako jsou například Helsinky nebo Montreal. Od jejího vzniku navštívilo konferenci více než 3 300 herních vývojářů, 800 herních firem a 200 nezávislých herních studií. Doprovodný program určený pro veřejnost navštívilo za poslední 4 ročníky více než 30 000 lidí z řad široké veřejnosti.

Brno Creative Days nabídne návštěvníkům 3 akce, které probíhají ve stejný termín na jednom místě a jsou propojeny jednotnými vstupenkami. Každá akce má vlastní specifickou cílovou skupinu, ale jedna druhou dokáže obohatit. Toto spojení je schopno oslovit velmi široké spektrum návštěvníků od dětí, studentů, kreativců až po profesionály z různých oborů.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.