Přeskočit na obsah

Dotace 2 miliony podpoří kreativitu, vědu a technologii

10. června 2020
Podporou projektu Brno Creative Days se budou na svém červnovém zasedání zabývat zastupitelé. Podpořit projekt 2 miliony korun jim dnes totiž doporučili brněnští radní. Projekt vznikl za účelem propojení již existujících akcí, kterými jsou festival Prototyp, Brno Maker Faire a Game Access.

V termínu od 23. do 25. října letošního roku se na brněnském výstavišti uskuteční akce Brno Creative Days, která v sobě spojuje již existující a ve městě tradičně probíhající události. Program propojuje svět kreativity, vědy, umění, technologií i podnikání.

„Festival Brno Creative Days v sobě spojuje v Brně již tradiční festival Prototyp, Brno Maker Faire a Game Acces. Cílí jak na širokou veřejnost včetně mládeže, tak na odborníky regionu i zahraničí a vytváří z Brna místo, kde se setkávají osobnosti a veřejnost z oblasti kreativních průmyslů, vědy, umění a technologií,” řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Festival Prototyp vznikl v roce 2014 s cílem propojovat svět umění, vědy a technologií. Za 5 let se vyvinul v tradiční akci brněnského podzimu, která se díky spolupráci s mnoha jihomoravskými institucemi a firmami neustále rozšiřuje a proměňuje. Během uplynulých ročníků festival navštívilo více než 16 000 lidí, vystavovalo zde přes 210 tvůrců a konalo se více jak 100 workshopů či přednášek.

Od roku 2019 je součástí akce Prototyp i festival Brno Maker Faire. Maker Faire představuje největší světovou přehlídku inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Toto spojení se ukázalo jako velmi úspěšné a v roce 2019 se podařilo na festivalu oslovit 7 000 návštěvníků napříč všemi věkovými kategoriemi.

Game Access představuje již pátý ročník mezinárodní konference věnované hernímu vývoji a patří mezi přední konference v této oblasti. Klade si za cíl podpořit svět herního průmyslu, propojit vývojářské firmy České republiky s firmami ze zahraničí a v neposlední řadě také zařadit Brno mezi ostatní města proslulá herním vývojem, jako jsou například Helsinky nebo Montreal. Od jejího vzniku navštívilo konferenci více než 3 300 herních vývojářů, 800 herních firem a 200 nezávislých herních studií. Doprovodný program určený pro veřejnost navštívilo za poslední 4 ročníky více než 30 000 lidí z řad široké veřejnosti.

Brno Creative Days nabídne návštěvníkům 3 akce, které probíhají ve stejný termín na jednom místě a jsou propojeny jednotnými vstupenkami. Každá akce má vlastní specifickou cílovou skupinu, ale jedna druhou dokáže obohatit. Toto spojení je schopno oslovit velmi široké spektrum návštěvníků od dětí, studentů, kreativců až po profesionály z různých oborů.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.