Dostupnost v umění řeší Brněnské kulturní fórum

  • 23. září 2023
  • 1 minuta čtení
  • Zdeňka Obalilová

Tématem již sedmnáctého Brněnského kulturního fóra je dostupnost. Tentokrát se bude nejenom debatovat a sdílet, ale současně si návštěvníci užijí i krátké umělecké ukázky. 

Kultura dostupná pro všechny je podtitul podzimního fóra, které se uskuteční už v pondělí 9. října v Divadle na Orlí. Což je jeden z mála brněnských kulturních prostor opravdu bez bariér. Právě ty budou diskutovány z mnoha úhlů. Mezi tématy najdete, jaké má brněnská kulturní scéna bariéry, ale také jaké jsou její silné stránky. Děje se něco v oblasti přístupnosti? Díky zahraničním hostům z Maďarska a Estonska se dozvíme více o tamních projektech dobré praxe. Chybět nebude ani tradiční panelová diskuze.

Prostor také dostanou neziskové organizace, které se věnují práci s lidmi se znevýhodněním. Těšit se můžete například na příspěvek divadla Barka, Centra Kociánka nebo Divadla Aldente.

Na fóru se nemusíte bát žádných bariér – nejen téma, ale i zajištění přístupnosti hraje velkou roli. Připraveny budou služby umožňující účast a pohodlné prostředí pro všechny: bude zajištěn překlad mluvčích ze zahraničí, tlumočení do znakového jazyka, pomůcky pro osoby slabozraké či asistenční služba. 

Akce je zdarma, ale abychom zajistili přístupnost akce v nejširším rozsahu, máme pro vás krátký registrační formulář. Díky němu zabezpečíme hladký průběh celého kulturního fóra.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít