Přeskočit na obsah

Dornych, Plotní a Zvonařka? Z toho by se zbláznil i turista

11. července 2017 1 minuta čtení
(taz) – Pokud oblastí Dornychu a Plotní pravidelně projíždíte nebo procházíte, jistě víte, k jakým situacím tam denně dochází. V obtížné situaci jsou zde řidiči aut i městské hromadné dopravy. Situace není přehledná ani pro chodce a další účastníky provozu.

O tom, jaká jsou hlavní úskalí současného dopravního řešení, vypráví série odlehčených videí.  Po spotu ukazujícím bezradnost řidičů aut i chodců sdílí město Brno třetí video: krátký příběh turisty, kterému se přes spleť silnic nedaří dostat k autobusovému nádraží.

Město Brno spolu s dalšími partnery nyní dokončuje přípravy na přestavbu této lokality tak, aby se zde všem jezdilo a chodilo lépe. Nyní probíhá výběrové řízení na zhotovitele této stavby, s jejíž realizací chce město Brno i další partneři začít co nejdříve.

Podrobnosti o tomto projektu najdete na webové stránce strategických projektů města Brna.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.