Dornych bude od 26. listopadu pro pěší ještě hůře průchozí

  • 23. listopadu 2018
  • 2 minuty čtení
 

(rek) - Práce na kompletní rekonstrukci všech sítí na ulici Dornych si od pondělí 26. listopadu vyžádají ještě větší omezení pro chodce. Kvůli nutnosti koordinovat práce na několika sítích současně není možné řešit situaci v omezeném profilu ulice jinak. Více informací o Strategickém projektu Tramvaj Plotní i aktuality k uzavírkám najdete na webu kopemezabrno.cz

Zásadně se situace změní pro pěší. Od 26.11. do 21.12. budou probíhat jednotlivé propoje nových přípojek NN k nemovitostem na Dornychu. Práce budou probíhat od domů Dornych 126,128 směrem k ulici Spěšné a v následné etapě od ulice Spěšné k ulici Kovářská. Po dobu realizace přípojek, kterou realizuje firma E.On, bude průchod chodců velmi komplikovaný a povede v linii staveniště.Organizace dopravy pro pěší se v těchto místech bude operativně měnit podle postupu prací. Pro ty, kteří na Dornychu nebydlí, je proto lepší využít ulici Plotní, Masnou či jinou trasu. Chodce, kteří se Dornychu vyhnout nemohou, prosí stavaři o trpělivost. O dalších změnách budeme průběžně informovat.

Zástupci stavebních firem, které na Dornychu pracují, prosí také o respektování omezení na opačném konci Dornychu u křížení s ulicí Zvonařka. Kvůli stavbě je v místě zrušený přechod k supermarketu Lidl. Náhradní trasa pro přechod ulice je sice výrazně delší. Z důvodu bezpečnosti vlastní i bezpečnosti dopravy v místě je však v zájmu chodců toto dopravní značení respektovat. 

Pokračovat budou stávající dopravní omezení pro řidiče i pro cestující hromadnou dopravou, která jsou podrobně popsána zde.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít