Přeskočit na obsah

Dopravní výchova na brněnských školách akcentuje teorii i praxi

15. září 2021
Brněnské základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií budou pokračovat v dopravní výchově, a to v praktické, teoretické a také ve speciálních akcích připravených na prohloubení znalostí. Radní dnes vybrali dodavatele veřejné zakázky malého rozsahu a schválili smlouvu o poskytování služeb mezi statutárním městem Brnem a Centrem dopravního výzkumu.

Dopravní výchovu na školách podporuje Brno dlouhodobě, jelikož si uvědomuje její důležitost. „Děti a mladiství jsou jako chodci nebo cyklisté právoplatnými účastníky dopravního provozu, proto musíme dbát na jejich bezpečnost. Základem je vzdělání, které získají v praktické i teoretické formě v hodinách dopravní výchovy a prověřit si je mohou na pravidelném Evropském týdnu mobility již tuto sobotu na Dopravním hřišti na Riviéře,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Výuka se bude konat jak ve školách a jejich okolí, kde budou žáci s učitelem a lektory na vlastní kůži nacvičovat možná dopravní úskalí v blízkosti školní budovy, tak i na dopravních hřištích. Tam si žáci vyzkouší, jak se chovat v simulovaném prostředí silničního provozu. „Bezpečné a ohleduplné chování v silničním provozu z pohledu všech jeho účastníků – chodců, řidičů a cyklistů – je hlavním smyslem tohoto projektu. Žáci a studenti brněnských škol si díky nácvikům zautomatizují chování v silničním provozu. Vítězem veřejné zakázky se stalo Centrum dopravního výzkumu,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Centrum dopravního výzkumu začne s vyučováním dopravní výchovy od začátku roku 2022.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.