Přeskočit na obsah

Dopravní výchova na brněnských školách akcentuje teorii i praxi

15. září 2021

Brněnské základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií budou pokračovat v dopravní výchově, a to v praktické, teoretické a také ve speciálních akcích připravených na prohloubení znalostí. Radní dnes vybrali dodavatele veřejné zakázky malého rozsahu a schválili smlouvu o poskytování služeb mezi statutárním městem Brnem a Centrem dopravního výzkumu.

Dopravní výchovu na školách podporuje Brno dlouhodobě, jelikož si uvědomuje její důležitost. „Děti a mladiství jsou jako chodci nebo cyklisté právoplatnými účastníky dopravního provozu, proto musíme dbát na jejich bezpečnost. Základem je vzdělání, které získají v praktické i teoretické formě v hodinách dopravní výchovy a prověřit si je mohou na pravidelném Evropském týdnu mobility již tuto sobotu na Dopravním hřišti na Riviéře,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Výuka se bude konat jak ve školách a jejich okolí, kde budou žáci s učitelem a lektory na vlastní kůži nacvičovat možná dopravní úskalí v blízkosti školní budovy, tak i na dopravních hřištích. Tam si žáci vyzkouší, jak se chovat v simulovaném prostředí silničního provozu. „Bezpečné a ohleduplné chování v silničním provozu z pohledu všech jeho účastníků – chodců, řidičů a cyklistů – je hlavním smyslem tohoto projektu. Žáci a studenti brněnských škol si díky nácvikům zautomatizují chování v silničním provozu. Vítězem veřejné zakázky se stalo Centrum dopravního výzkumu,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Centrum dopravního výzkumu začne s vyučováním dopravní výchovy od začátku roku 2022.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.