Dopravní podnik opraví letos tramvajové úseky za 150 milionů. Především o prázdninách

  • 26. dubna 2017
  • 3 minuty čtení
(ik) – Opravy tramvajových tratí na Kounicově, Křenové, Líšeňské, třídě Generála Píky a u Semilassa celkem za 150 milionů korun letos naplánoval dopravní podnik.

První čtyři akce se uskuteční od července do srpna, trojúhelníková křižovatka tratí u Semilassa přezdívaná tankodrom pak v září a v říjnu.

„Využijeme letní prázdniny, kdy je intenzita individuální i městské hromadné dopravy nižší. Dopravní podnik cíleně koordinuje vlastní rekonstrukce s dalšími stavebními akcemi v Brně. Naší snahou je, aby těmito pracemi byli cestující a obyvatelé města co nejméně ovlivněni. V některých úsecích proto bude zachován provoz a doprava bude vedena jednokolejně,“ zdůraznil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Spolu se zlepšením technického stavu kolejových tratí se po opravách sníží hluk projíždějících souprav i vibrace. Na samostatném tramvajovém tělese na třídě Generála Píky i maximálně povolená rychlost tramvají, a to z 50 na 60 kilometrů v hodině.

Informace k opravovaným úsekům

Kounicova ulice (Jana Babáka až Šumavská)
Termín: červenec až srpen.
Co se bude opravovat: kolejový svršek, v koordinaci se společností Brněnské komunikace (BKOM) rekonstrukce všech kanalizačních vpustí a obnova veškerých asfaltových povrhů.
Dopravní omezení: linka č. 12 kyvadlově po jedné koleji, trolejbusy a autobusy pojedou po souběžných komunikacích.
Cena: 35 milionů korun.Křenová ulice (Koliště až Štěpánská)
Termín: červenec až srpen.
Co se bude opravovat: kolejový svršek, přesun zastávky Vlhká, její úprava za bezbariérovou, Brněnské vodárny a kanalizace opraví kanalizaci.
Dopravní omezení: linky č. 8 a 10 v jednokolejových úsecích, č. 9 ukončí trasu v centru, dojde k úpravě trolejbusových linek č. 31 a 33.
Cena: 35 milionů korun.Líšeňská ulice (Dělnický dům až po smyčku Juliánov)
Termín: červenec až srpen.
Co se bude opravovat: kolejový svršek, smyčka, asfaltové povrchy.
Dopravní omezení: linka č. 9 bude ukončena v centru, bude zajištěna náhradní autobusová doprava a posíleny souběžné autobusové linky.
Cena: 22 miliony korunTřída Generála Píky (Provazníkova až Fűgnerova)
Termín: červenec až srpen.
Co se bude opravovat: kompletní výměna kolejí s osazením protihlukových a protivibračních prvků, nová nástupiště a přechody přes trať.
Dopravní omezení: tramvaje pojedou jen ke smyčce na Zemědělské, náhradní dopravu zajistí autobusy.
Cena: 45 milionů korun.Kolejový trojúhelník Semilasso
Termín: září až říjen, práce jen o víkendech.
Co se bude opravovat: výměna kolejových konstrukcí a výhybek (dosud na dřevěných pražcích), které budou uložené na panelech.
Dopravní omezení: výluky tramvajové dopravy linek 1 a 6 pouze v nepracovních dnech, náhradní dopravu zajistí autobusy.
Cena: 35 milionů korun.Průběžné informace o opravách a výlukách budou na www.dpmb.cz.

Dopravní podnik bude také opravovat od května do června úsek na Štefánikově (akci označuje za menší) a pravděpodobně na podzim na Valchařské.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít