Přeskočit na obsah

Dopravní podnik opraví letos tramvajové úseky za 150 milionů. Především o prázdninách

26. dubna 2017 3 minuty čtení
(ik) – Opravy tramvajových tratí na Kounicově, Křenové, Líšeňské, třídě Generála Píky a u Semilassa celkem za 150 milionů korun letos naplánoval dopravní podnik.

První čtyři akce se uskuteční od července do srpna, trojúhelníková křižovatka tratí u Semilassa přezdívaná tankodrom pak v září a v říjnu.

„Využijeme letní prázdniny, kdy je intenzita individuální i městské hromadné dopravy nižší. Dopravní podnik cíleně koordinuje vlastní rekonstrukce s dalšími stavebními akcemi v Brně. Naší snahou je, aby těmito pracemi byli cestující a obyvatelé města co nejméně ovlivněni. V některých úsecích proto bude zachován provoz a doprava bude vedena jednokolejně,“ zdůraznil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Spolu se zlepšením technického stavu kolejových tratí se po opravách sníží hluk projíždějících souprav i vibrace. Na samostatném tramvajovém tělese na třídě Generála Píky i maximálně povolená rychlost tramvají, a to z 50 na 60 kilometrů v hodině.

Informace k opravovaným úsekům

Kounicova ulice (Jana Babáka až Šumavská)
Termín: červenec až srpen.
Co se bude opravovat: kolejový svršek, v koordinaci se společností Brněnské komunikace (BKOM) rekonstrukce všech kanalizačních vpustí a obnova veškerých asfaltových povrhů.
Dopravní omezení: linka č. 12 kyvadlově po jedné koleji, trolejbusy a autobusy pojedou po souběžných komunikacích.
Cena: 35 milionů korun.Křenová ulice (Koliště až Štěpánská)
Termín: červenec až srpen.
Co se bude opravovat: kolejový svršek, přesun zastávky Vlhká, její úprava za bezbariérovou, Brněnské vodárny a kanalizace opraví kanalizaci.
Dopravní omezení: linky č. 8 a 10 v jednokolejových úsecích, č. 9 ukončí trasu v centru, dojde k úpravě trolejbusových linek č. 31 a 33.
Cena: 35 milionů korun.Líšeňská ulice (Dělnický dům až po smyčku Juliánov)
Termín: červenec až srpen.
Co se bude opravovat: kolejový svršek, smyčka, asfaltové povrchy.
Dopravní omezení: linka č. 9 bude ukončena v centru, bude zajištěna náhradní autobusová doprava a posíleny souběžné autobusové linky.
Cena: 22 miliony korunTřída Generála Píky (Provazníkova až Fűgnerova)
Termín: červenec až srpen.
Co se bude opravovat: kompletní výměna kolejí s osazením protihlukových a protivibračních prvků, nová nástupiště a přechody přes trať.
Dopravní omezení: tramvaje pojedou jen ke smyčce na Zemědělské, náhradní dopravu zajistí autobusy.
Cena: 45 milionů korun.Kolejový trojúhelník Semilasso
Termín: září až říjen, práce jen o víkendech.
Co se bude opravovat: výměna kolejových konstrukcí a výhybek (dosud na dřevěných pražcích), které budou uložené na panelech.
Dopravní omezení: výluky tramvajové dopravy linek 1 a 6 pouze v nepracovních dnech, náhradní dopravu zajistí autobusy.
Cena: 35 milionů korun.Průběžné informace o opravách a výlukách budou na www.dpmb.cz.

Dopravní podnik bude také opravovat od května do června úsek na Štefánikově (akci označuje za menší) a pravděpodobně na podzim na Valchařské.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.