Přeskočit na obsah

Dopravní podnik opraví letos tramvajové úseky za 150 milionů. Především o prázdninách

26. dubna 2017 3 minuty čtení
(ik) – Opravy tramvajových tratí na Kounicově, Křenové, Líšeňské, třídě Generála Píky a u Semilassa celkem za 150 milionů korun letos naplánoval dopravní podnik.

První čtyři akce se uskuteční od července do srpna, trojúhelníková křižovatka tratí u Semilassa přezdívaná tankodrom pak v září a v říjnu.

„Využijeme letní prázdniny, kdy je intenzita individuální i městské hromadné dopravy nižší. Dopravní podnik cíleně koordinuje vlastní rekonstrukce s dalšími stavebními akcemi v Brně. Naší snahou je, aby těmito pracemi byli cestující a obyvatelé města co nejméně ovlivněni. V některých úsecích proto bude zachován provoz a doprava bude vedena jednokolejně,“ zdůraznil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Spolu se zlepšením technického stavu kolejových tratí se po opravách sníží hluk projíždějících souprav i vibrace. Na samostatném tramvajovém tělese na třídě Generála Píky i maximálně povolená rychlost tramvají, a to z 50 na 60 kilometrů v hodině.

Informace k opravovaným úsekům

Kounicova ulice (Jana Babáka až Šumavská)
Termín: červenec až srpen.
Co se bude opravovat: kolejový svršek, v koordinaci se společností Brněnské komunikace (BKOM) rekonstrukce všech kanalizačních vpustí a obnova veškerých asfaltových povrhů.
Dopravní omezení: linka č. 12 kyvadlově po jedné koleji, trolejbusy a autobusy pojedou po souběžných komunikacích.
Cena: 35 milionů korun.Křenová ulice (Koliště až Štěpánská)
Termín: červenec až srpen.
Co se bude opravovat: kolejový svršek, přesun zastávky Vlhká, její úprava za bezbariérovou, Brněnské vodárny a kanalizace opraví kanalizaci.
Dopravní omezení: linky č. 8 a 10 v jednokolejových úsecích, č. 9 ukončí trasu v centru, dojde k úpravě trolejbusových linek č. 31 a 33.
Cena: 35 milionů korun.Líšeňská ulice (Dělnický dům až po smyčku Juliánov)
Termín: červenec až srpen.
Co se bude opravovat: kolejový svršek, smyčka, asfaltové povrchy.
Dopravní omezení: linka č. 9 bude ukončena v centru, bude zajištěna náhradní autobusová doprava a posíleny souběžné autobusové linky.
Cena: 22 miliony korunTřída Generála Píky (Provazníkova až Fűgnerova)
Termín: červenec až srpen.
Co se bude opravovat: kompletní výměna kolejí s osazením protihlukových a protivibračních prvků, nová nástupiště a přechody přes trať.
Dopravní omezení: tramvaje pojedou jen ke smyčce na Zemědělské, náhradní dopravu zajistí autobusy.
Cena: 45 milionů korun.Kolejový trojúhelník Semilasso
Termín: září až říjen, práce jen o víkendech.
Co se bude opravovat: výměna kolejových konstrukcí a výhybek (dosud na dřevěných pražcích), které budou uložené na panelech.
Dopravní omezení: výluky tramvajové dopravy linek 1 a 6 pouze v nepracovních dnech, náhradní dopravu zajistí autobusy.
Cena: 35 milionů korun.Průběžné informace o opravách a výlukách budou na www.dpmb.cz.

Dopravní podnik bude také opravovat od května do června úsek na Štefánikově (akci označuje za menší) a pravděpodobně na podzim na Valchařské.

Mohlo by vás dále zajímat

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Účastníci sportovní aktivity v rámci Brněnských dnů pro zdraví, foto: MMB
Zdravé tělo i zdravého ducha Brňanů posílí kampaň

Město tvoří lidé, zdravé město pak zdraví lidé. Prvních osmnáct dnů v červnu budou mít fanoušci této myšlenky příležitost podpořit ji vlastní aktivitou během tradiční celoměstské kampaně Brněnské dny pro zdraví.

Martin Motyčka. Foto: Zdeněk Kolařík
Pod křídly Diecézního muzea je sakrálnímu umění dobře

Před 30 lety, 1. června 1993, bylo založeno Diecézní muzeum brněnského biskupství, které se tak v České republice stalo prvním svého druhu po listopadové revoluci. Otevřeno má od pondělí do soboty a kromě stálé expozice pořádá také přechodné výstavy v katedrální kryptě a tzv. Propité věži na Petrově. Jeho ředitel Martin Motyčka zdůrazňuje, že nejde jen o výstavní instituci, ale také o duchovní prostor vhodný k modlitbě a rozjímání.

Ředitel JICu Petr Chládek: „Naší touhou není atakovat pozice hlavních měst, ale vybudovat si místo v rámci ‚dvojek’, tedy stát po boku Lince, Drážďan apod.“ Foto: JIC
Podporujeme lidi s nápadem, který má šanci dobýt svět. Už 20 let

Z bodu, kde zhruba každý osmý člověk nemohl sehnat práci, do situace, kdy lidé sami vytvářejí nadstandardně placená pracovní místa. Z města s krachujícími podniky a opuštěnými továrnami líhní startupů a inovativních firem. Takovou proměnou Brno prošlo od přelomu tisíciletí do současnosti. A na tom, že věci nabraly tenhle směr, má kromě jiného zásluhu i JIC, který vznikl právě před 20 lety s cílem pomáhat podnikatelům prorazit nejen v regionu, ale i ve světě. O „včera, dnes a zítra“ této instituce jsme mluvili s jejím ředitelem Petrem Chládkem. 

Nejnovější články

OPEN STUDIOS vás vezmou do uměleckých ateliérů. Foto: Aneta Šilhánková
Vyrazte do ulic – kulturu, zábavu a zážitky neminete

Víkend plný akcí a událostí, to je v Brně standard, ale tentokrát je opravdu nabito. Jak a kde vznikají umělecká díla, poodhalí OPEN STUDIOS. Brněnský Bronx ožije festivalem Ghettofest. Brněnský týden pro zdraví zve na velkou řádku akcí, například v sobotu můžete podpořit ParaCENTRUM Fenix.

V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová. Foto: MMB
V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová

Od 5. června se do systému rezidentního parkování připojí oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

AKTUALIZACE 1. 6.
Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. Od 1. června je ale v provozu nová bezplatná okružní linka.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.