Dopravní omezení: Co čeká řidiče v prázdninovém Brně

  • 08. července 2021
  • 2 minuty čtení
(zob; AKTUALIZOVÁNO 9. 7. ve 12:00) – Letní měsíce znamenají vrchol sezony rekonstrukcí a oprav nejen na silnicích. Snahou je dopravní stavby v Brně plánovat tak, aby zasahovaly do života občanů co možná nejméně. Přinášíme vám shrnutí nejnovějších omezení.

Křížkovského

Ulice Křížkovského bude v týdnu od 12. července kompletně uzavřena pro individuální i hromadnou dopravu v úseku od Výstavní k Poříčí. V daném úseku pokračuje výměna vodovodního a kanalizačního řadu.

Dopravní omezení se týká i ulice Výstavní v nájezdu od Hlinek na Křížkovského a ulice Veletržní v křižovatkách s Křížkovského. Uzavírka zasáhne i Poříčí v úseku Rybářská–Křížkovského. Tato uzavírka potrvá do 15. října letošního roku. 

Objízdná trasa vede ulicí Bauerovou přes Poříčí, Mendlovo náměstí a Úvoz na Tvrdého, Lipovou a Hlinky. 

Linky městské hromadné dopravy 44, 84 a 52 i noční spoj N98 jsou odkloněny na nové trasy. Přesné informace najdete na webu Dopravního podniku města Brna. 

Velký městský okruh

Začala první uzavírka spojená s výstavbou Velkého městského okruhu Tomkovo náměstí a Rokytova. Ulice Dukelská je mezi Provazníkovou a Hálkovou neprůjezdná pro vozidla osobní dopravy v obou směrech. Toto opatření potrvá s největší pravděpodobností do konce července. Objízdné trasy najdete v odkazu zde. 

Městské hromadné dopravy se tato uzavírka dotkne pouze mírně. Zastávky tramvaje číslo 4 a nočního autobusu N94 jsou posunuté o 70 metrů vpřed. Trolejbusová doprava, která končila ve Vozovně Husovice, je zrušena v obou směrech. 

V souvislosti s VMO Tomkovo náměstí začala také omezení v ulici Dolnopolní. Vozovka v oblasti u mostu bude zúžena do jednoho pruhu a případně bude provoz řízen pomocí světelných signalizačních zařízení. Zároveň v celé ulici platí zákaz zastavení. Další změny v dopravě budou následovat v srpnu a na podzim. 

Bělohorská

Zúžená je také ulice Bělohorská v úseku Jedovnická–Podstránská, vozidla projedou pouze v jednom pruhu pro každý směr. Toto omezení bude trvat do konce listopadu. Zcela uzavřená zůstane také ulice Černovičky pod Bělohorskou. Neprojedete zde od 28. června do 25. července. 

Všechny informace najdete na Kopeme za Brno. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít