Dopravní nostalgie: městem budou jezdit historické vozy včetně parní tramvaje a Sputniku

  • 22. června 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Svátek starých tramvají, trolejbusů a autobusů se o víkendu uskuteční na řadě míst Brna. Akce nazvaná Dopravní nostalgie začne v sobotu v 10 hodin. Na náměstí Svobody se představí historické tramvaje a autobusy a na Brandlově trolejbusy.

Od 11.30 do 19.30 bude v provozu pět zvláštních linek zajišťovaných těmito historickými vozy.

Kromě historických a retro vozů Dopravního podniku města Brna (DPMB) se příznivcům představí i dopravní prostředky ze sbírek Technického muzea v Brně.

„Nadšenci se mohou těšit i na parní tramvaj Caroline. Bude jezdit v sobotu z centra města do areálu výstaviště s využitím vlečkové koleje v Poříčí. V neděli odpoledne pak po okružní trase centrem města s výchozím bodem na náměstí Svobody,“ uvedla Barbora Lukšová, mluvčí DPMB.

Během Dopravní nostalgie se zájemci mohou poprvé projet opraveným retro vozem T2 s evidenčním číslem 1435. Získal přezdívku Sputnik. Tramvaj pochází z dodávky 94 kusů vozů do Brna z let 1958 až 1962. S cestujícími jezdila do roku 1990.

V sobotu se uskuteční i Den otevřených dveří v komínské vozovně, ze které vyjíždí v pracovní dny 56 trolejbusů. Lidem bude představena veškerá technika a řídící informační systém. Z odstavné plochy bude pravidelně odjíždět trolejbus, který zájemce proveze areálem vozovny, a to i přes mycí linku a pracoviště údržby.

Program

Sobota
10.00 až 11.30 – výstava historických tramvají a autobusů na náměstí Svobody, současně výstava historických trolejbusů na České a Brandlově
12.00 až 18.00 – Den otevřených dveří v trolejbusové vozovně Komín
11.30 až 19.00 - jízdy historických tramvají, trolejbusů a autobusů pro veřejnost


Neděle
13.00 až 18.00 - jízdy historických tramvají pro veřejnost

Jízdní řády historických linek a také ceny jízdného budou k dispozici na internetových stránkách www.dpmb.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít