Přeskočit na obsah

Dopravní napojení Komínských luk se začne stavět příští rok

04. prosince 2019

Zhotovitelem veřejné zakázky na stavební práce „Dopravní napojení lokality Komínské louky“ bude společnost STRABAG. Brněnští radní dnes firmu vybrali na základě nejvýhodnější nabídkové ceny a schválili smlouvu, kterou město se společností uzavře. Stavět se začne už v příštím roce.

Firma STRABAG má za úkol vybudovat přístupovou komunikaci do oblasti Komínských luk, aby se tato lokalita mohla dále rozvíjet. „Územní plán města Brna určuje, že lokalita bude sloužit ke sportovně-rekreačním aktivitám. Zamýšlené dopravní napojení rozšíří brněnskou infrastrukturu a umožní aktivně využívat tuto oblast,“ popsal radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla stanovena na bezmála 11 milionů korun bez DPH. Nabídková cena vítězného kandidáta byla téměř 12 milionů korun bez DPH. Podle předběžných odhadů by stavební práce mohly začít už v únoru 2020. Hotovo by pak mohlo být už v květnu téhož roku.

Komínské louky se nacházejí na rozlehlé ploše mezi městskými částmi Jundrov, Komín a Žabovřesky. Jsou přibližně ohraničené ulicemi Kníničská, Veslařská a řekou Svratkou. V budoucnu by měly sloužit nejen pro sportovní využití, ale také pro rekreaci a trávení volného času.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.