Přeskočit na obsah

Dopravní napojení Komínských luk se začne stavět příští rok

04. prosince 2019
Zhotovitelem veřejné zakázky na stavební práce „Dopravní napojení lokality Komínské louky“ bude společnost STRABAG. Brněnští radní dnes firmu vybrali na základě nejvýhodnější nabídkové ceny a schválili smlouvu, kterou město se společností uzavře. Stavět se začne už v příštím roce.

Firma STRABAG má za úkol vybudovat přístupovou komunikaci do oblasti Komínských luk, aby se tato lokalita mohla dále rozvíjet. „Územní plán města Brna určuje, že lokalita bude sloužit ke sportovně-rekreačním aktivitám. Zamýšlené dopravní napojení rozšíří brněnskou infrastrukturu a umožní aktivně využívat tuto oblast,“ popsal radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla stanovena na bezmála 11 milionů korun bez DPH. Nabídková cena vítězného kandidáta byla téměř 12 milionů korun bez DPH. Podle předběžných odhadů by stavební práce mohly začít už v únoru 2020. Hotovo by pak mohlo být už v květnu téhož roku.

Komínské louky se nacházejí na rozlehlé ploše mezi městskými částmi Jundrov, Komín a Žabovřesky. Jsou přibližně ohraničené ulicemi Kníničská, Veslařská a řekou Svratkou. V budoucnu by měly sloužit nejen pro sportovní využití, ale také pro rekreaci a trávení volného času.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.