Přeskočit na obsah

Dopady Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje 2014–2020 vyhodnotí společnost Ernst & Young

30. března 2022

Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje (RIS) je základním strategickým dokumentem pro inovační politiku statutárního města Brna a Jihomoravského kraje. Její dopady v letech 2014–2020 nyní vyhodnotí Ernst & Young, s. r. o.

Čtvrtá generace RIS, jejíž dopady budou nezávisle vyhodnoceny, byla přijata pro minulé programové období (2014–2020). Byla postavena na principu tzv. inteligentní specializace na domény vykazující největší komparativní výhody. V Brně je představují např. informační a komunikační technologie, elektronová mikroskopie nebo vesmírný průmysl ve spojení s unikátními výzkumnými a vývojovými centry. Tato generace zvýšila důraz na prezentaci znalostního regionu #brnoregion jako atraktivního místa pro práci talentovaných a tvůrčích lidí a umístění znalostně intenzivních investic.

„Smyslem Regionální inovační strategie je rozvíjet kvalitní podmínky pro inovační podnikání ve městě a regionu pomocí zvyšování kvality vzdělávání, stimulování výzkumu a vývoje k aktivitám zaměřeným na rozvoj podnikání a lokálního prostředí. Také realizuje aktivity, které přímo podporují podnikání tam, kde dochází k selhání trhu. RIS je vzorem pro řadu podobných projektů v ČR. Evaluace její čtvrté generace nám poskytne cennou zpětnou vazbu, jaké aktivity mají skutečný dopad a zda jsou řízeny správně,“ vysvětlil náměstek Tomáš Koláčný.

Celková nabídková cena za provedení evaluace činí 1 004 300 Kč včetně DPH, přičemž částka ve výši 833 569 Kč bude hrazena Jihomoravským krajem a částka ve výši 170 731 Kč bude hrazena z rozpočtu statutárního města Brna.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.