Přeskočit na obsah

Domov pro seniory Holásecká slaví úspěch, získává unikátní oprávnění od ministerstva

27. listopadu 2019

Domov pro seniory Holásecká bude nově vzdělávat zdravotní bratry a sestry, kteří zde budou vykonávat praxi. Jako první zařízení sociálních služeb v republice získal domov akreditaci od Ministerstva zdravotnictví na vzdělávání nelékařských zdravotnických pracovníků. Příspěvková organizace města Brna Domov pro seniory Holásecká tím úspěšně zvyšuje kvalitu péče a poskytovaných služeb.

Domov pro seniory Holásecká, který zřizuje město Brno, získal oprávnění ke vzdělávání v praktické části specializačního programu „Organizace a řízení ve zdravotnictví“, a to od prosince. Akreditaci získal díky splnění řady odborných, provozních, technických a personálních předpokladů.

Cílem vzdělávání je připravit k výkonu nové zdravotní sestry a bratry, rozvinout jejich manažerské a provozně organizační schopnosti a naučit je dovednostem v oblasti lidských zdrojů. „Akreditace má pro domov velký význam, protože vedení domova se dlouhodobě soustředí na zlepšování kvality všech poskytovaných služeb, což je pro domov prioritou,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl.

„Dlouhodobým cílem Domova pro seniory Holásecká není udržení dosaženého standardu, ale neustálé hledání dalších cest ke zlepšení. Tento úspěch je už několikátým v řadě. V roce 2014 domov úspěšně prošel jako první akreditačním auditem Spojené akreditační komise České republiky a získal akreditaci, která dokládá, že zařízení splňuje přísné požadavky na kvalitu a bezpečnost poskytované péče. Domov je také certifikován Značkou kvality v sociálních službách,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.  

Brno je zřizovatelem celkem 11 domovů pro seniory, další domovy na území města provozují neziskové organizace nebo soukromé subjekty.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.