Přeskočit na obsah

Domov pro seniory a mateřskou školu v Holáskách dovede ke stavebnímu povolení firma MR Design CZ

29. září 2021
V květnu vyhlášené výběrové řízení na projektanta domova pro seniory a mateřské školy v Holáskách zná svého vítěze. Projektovou dokumentaci pro město zpracuje firma MR Design CZ.

„Stavět v Holáskách se město chystá už dlouhé roky, k realitě se plány přiblížily díky memorandu o spolupráci podepsanému s městskou částí a soukromým investorem, který tu připravuje výstavbu rodinného bydlení. Z naší strany probíhá příprava seniorského bydlení a mateřské školy. Ty naprojektuje firma MR Design CZ, která nabídla cenu o 20 % nižší oproti předpokladům. Dokumentaci vytvoří za 4,8 milionu korun,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva s tím, že ke stavebnímu povolení by chtěli s tímto projektem dospět příští rok.

V Holáskách chce město v roce 2024 kolaudovat 83 bytů dostupného seniorského bydlení s možností pečovatelské služby a dvoutřídní mateřskou školu.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.