Přeskočit na obsah

Domov pro seniory a mateřskou školu v Holáskách dovede ke stavebnímu povolení firma MR Design CZ

29. září 2021

V květnu vyhlášené výběrové řízení na projektanta domova pro seniory a mateřské školy v Holáskách zná svého vítěze. Projektovou dokumentaci pro město zpracuje firma MR Design CZ.

„Stavět v Holáskách se město chystá už dlouhé roky, k realitě se plány přiblížily díky memorandu o spolupráci podepsanému s městskou částí a soukromým investorem, který tu připravuje výstavbu rodinného bydlení. Z naší strany probíhá příprava seniorského bydlení a mateřské školy. Ty naprojektuje firma MR Design CZ, která nabídla cenu o 20 % nižší oproti předpokladům. Dokumentaci vytvoří za 4,8 milionu korun,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva s tím, že ke stavebnímu povolení by chtěli s tímto projektem dospět příští rok.

V Holáskách chce město v roce 2024 kolaudovat 83 bytů dostupného seniorského bydlení s možností pečovatelské služby a dvoutřídní mateřskou školu.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.