Přeskočit na obsah

Dokumentace pro územní rozhodnutí na stavbu mimoúrovňové křižovatky v Bystrci je těsně před dokončením

19. ledna 2022

Dlouhodobě zcela nevyhovující dopravní situaci u Uni Hobby v Bystrci má vyřešit nová mimoúrovňová křižovatka.

„Křížení komunikací v ulicích Kníničská, Bystrcká a tramvajové tratě do Bystrce zvláště ve špičkách velmi komplikuje dopravu. Jediným možným řešením je vybudování mimoúrovňové křižovatky,“ připomněl radní pro dopravu Petr Kratochvíl a dodal: „Přínosy navrhovaného řešení jsou jasné: ve spodní úrovni křižovatky vznikne samostatný tramvajový koridor a přímé komunikace směr centrum–Bystrc a zpět, v horní úrovni bude pětipaprskový kruhový objezd, který umožní plynulejší a bezpečnější individuální automobilovou dopravu. Chceme také vybudovat nové lávky pro pěší přes Svratku a přes Kníničskou, ale i komunikace za nákupním centrem.“

Projekt „Bystrc, MÚK Kamenolom“ se aktuálně nachází těsně před dokončením dokumentace pro územní rozhodnutí, kterou včetně vizualizace zpracovala firma Sagasta s.r.o.  „Samotná stavba by měla ve spolupráci s Jihomoravským krajem začít v roce 2024,“ doplnil informace radní Petr Kratochvíl.

Vizualizace: Sagasta s.r.o.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.