Dohoda mezi městem a provozovateli sdílených koloběžek zabrání jejich odkládání na nevhodná místa - Tiskový servis

Dohoda mezi městem a provozovateli sdílených koloběžek zabrání jejich odkládání na nevhodná místa

  • 03. února 2021
  • 1 minuta čtení

Klíčoví poskytovatelé služby sdílených koloběžek se dohodli s městem na pravidlech, která by měla zvýšit bezpečnost jejich provozu. Koloběžky Lime, re.volt a Yoyoway nově bude třeba odkládat na vybraných místech, aby se jejich uživatelé vyhnuli penalizaci. V praxi to bude znamenat, že koloběžky budou jejich uživatelé parkovat tak, aby nebránily pohybu chodců a nezasahovaly do vozovky, jinak nepůjde službu ukončit.

Dohoda mezi městem a některými provozovateli sdílených koloběžek má za cíl zvýšit bezpečnost provozu nového dopravního prostředku sdílené mobility a zamezit chaotickému odkládání koloběžek ve veřejném prostoru. Nová pravidla by měla platit od dubna. „Vítám dohodu s poskytovateli elektrických koloběžek v Brně, která přináší především zvýšení bezpečnosti jejich provozu i omezení nepříjemných jevů spojených s odkládáním koloběžek v ulicích města,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Město Brno podporuje udržitelnou mobilitu, ve které hrají sdílené koloběžky významnou roli. Aktuální dohoda navazuje na již dříve schválené memorandum o spolupráci mezi městem a provozovateli sdílených služeb v oblasti dopravy. Cílem je podpořit nové dopravní prostředky ve městě při zajištění požadavků na jejich bezpečný provoz i parkování. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz

Další články z rubriky