Dodržování pravidel pro parkování hlídá od pondělka auto s kamerami

  • 03. září 2018
  • 1 minuta čtení
(taz) - Pondělí 3. září byl první den, kdy si řidiči v historickém centru města Brna museli dát pozor na nová pravidla pro parkování. Nový systém parkování začal platit od 1. září, ale jeho součástí je i to, že o víkendu je parkování bez regulace. Kontrola tedy přišla na řadu až v první pracovní a školní den. Do ulic vyjelo hybridní vozidlo s šesti kamerami na střeše, které parkování automaticky dokumentuje.

Trasa auta je naprogramovaná dopředu, řidič ji tedy nemůže ovlivnit. Úkolem auta, respektive systému kamer, je zkontrolovat podle registrační značky, zda mají vozidla patřičná oprávnění. Pokud se následně potvrdí, že se vozidla bez oprávnění dopustila přestupku, musí řidiči počítat s vystavením pokuty.

Od soboty navíc probíhá také kontrola nových pravidel vjezdu do historického centra - zákaz vjezdu i omezení v mnoha dalších ulicích již platí řadu let, nyní se ale zákaz vjezdu rozšířil na větší oblast. Kontrolu vjezdu i nadále provádí Městská policie Brno.

Další stručné informace o novém systému parkování a vjezdů do centra nejdete zde. Podrobnosti o novém systému parkování, kontaktní informace i potřebné formuláře najdete na www.parkovanivbrne.cz

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít