Přeskočit na obsah

Dodatek smlouvy zajistí další ročník meziuniverzitní studentské soutěže MUNISS. Využijí se peníze ušetřené díky pandemii

08. června 2022
Radní se dnes na svém zasedání zabývali dodatkem ke smlouvě, na jejímž základě město poskytuje dotace Masarykově univerzitě na projekt MUNISS a MUNISS+. Vzhledem k pandemii covid doporučili zastupitelům schválit tento dodatek upravující čerpání dotace o jeden rok déle a zároveň souhlasit se změnou názvu, který tento posun v čerpání reflektuje.

Město podpořilo projekt s názvem Meziuniverzitní studentská soutěž MUNISS 2019–2022 a program MUNISS+ částkou přes 2,5 mil. Kč. Cílem projektu je rozvoj spolupráce města Brna s nadanými studenty vysokých škol v Brně a tvorba studií s potenciálem realizace na území města. Aktivní studenti se tak zapojí do rozvoje města a jeho vedení získá řadu inovativních nápadů pro jeho rozvoj. Do projektu se zapojují studenti Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně a Mendelovy univerzity v Brně.

„Jelikož byl projekt podpořen pro roky 2019 až 2022, kdy přišla pandemie koronaviru, nemohly být uskutečněny všechny plánované aktivity. Část z nich bylo možné realizovat pouze online, studenti tak přišli o odborné workshopy, exkurze a další akce. Myslím si, že tím nebyl naplněn potenciál soutěže, proto jsme dnes vyhověli požadavku prodloužení smlouvy o poskytnutí dotace do 30. září 2023. Díky tomu bude uspořádán další ročník soutěže MUNISS, financovaný z doposud nevyužitých peněz, které již byly na tuto soutěž alokovány ve stávající smlouvě,“ vysvětlil situaci náměstek primátorky Tomáš Koláčný

Soutěžní témata byla v letech 2019–2022 návrh revitalizace tří brownfieldů na území města Brna (FSIK-metal, Kadetka a cihelna v Řečkovicích), návrh rozvoje území „za Zetorem“ v Líšni a návrh dočasného využití území pro budoucí chytrou čtvrť Špitálka. V rámci doplňujícího programu MUNISS+ šlo o návrh marketingové strategie pro Brněnskou metropolitní oblast a revitalizaci lokality na Červeném kopci.

O prodloužení projektu do roku 2023 rozhodnou ještě zastupitelé.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.