Přeskočit na obsah

Dodatek smlouvy zajistí další ročník meziuniverzitní studentské soutěže MUNISS. Využijí se peníze ušetřené díky pandemii

08. června 2022

Radní se dnes na svém zasedání zabývali dodatkem ke smlouvě, na jejímž základě město poskytuje dotace Masarykově univerzitě na projekt MUNISS a MUNISS+. Vzhledem k pandemii covid doporučili zastupitelům schválit tento dodatek upravující čerpání dotace o jeden rok déle a zároveň souhlasit se změnou názvu, který tento posun v čerpání reflektuje.

Město podpořilo projekt s názvem Meziuniverzitní studentská soutěž MUNISS 2019–2022 a program MUNISS+ částkou přes 2,5 mil. Kč. Cílem projektu je rozvoj spolupráce města Brna s nadanými studenty vysokých škol v Brně a tvorba studií s potenciálem realizace na území města. Aktivní studenti se tak zapojí do rozvoje města a jeho vedení získá řadu inovativních nápadů pro jeho rozvoj. Do projektu se zapojují studenti Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně a Mendelovy univerzity v Brně.

„Jelikož byl projekt podpořen pro roky 2019 až 2022, kdy přišla pandemie koronaviru, nemohly být uskutečněny všechny plánované aktivity. Část z nich bylo možné realizovat pouze online, studenti tak přišli o odborné workshopy, exkurze a další akce. Myslím si, že tím nebyl naplněn potenciál soutěže, proto jsme dnes vyhověli požadavku prodloužení smlouvy o poskytnutí dotace do 30. září 2023. Díky tomu bude uspořádán další ročník soutěže MUNISS, financovaný z doposud nevyužitých peněz, které již byly na tuto soutěž alokovány ve stávající smlouvě,“ vysvětlil situaci náměstek primátorky Tomáš Koláčný

Soutěžní témata byla v letech 2019–2022 návrh revitalizace tří brownfieldů na území města Brna (FSIK-metal, Kadetka a cihelna v Řečkovicích), návrh rozvoje území „za Zetorem“ v Líšni a návrh dočasného využití území pro budoucí chytrou čtvrť Špitálka. V rámci doplňujícího programu MUNISS+ šlo o návrh marketingové strategie pro Brněnskou metropolitní oblast a revitalizaci lokality na Červeném kopci.

O prodloužení projektu do roku 2023 rozhodnou ještě zastupitelé.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.