Dobročinné akce, kultura nebo hokej. Kam zamíříte o víkendu? - Tiskový servis

Dobročinné akce, kultura nebo hokej. Kam zamíříte o víkendu?

První květnový víkend bude zaručeně stát za to. Obohaťte svůj šatník na benefičním sekáči, podpořte pohybem předčasně narozené děti nebo objevujte francouzskou kulturu při festivalu Bonjour Brno. Město navíc hostí hokejovou reprezentaci, která vyhlíží poslední zápasy před mistrovstvím světa.

Hudební vystoupení v rámci multižánrového festivalu Bonjour Brno. Foto: Bonjour Brno

Hudební vystoupení v rámci multižánrového festivalu Bonjour Brno. Foto: Bonjour Brno

První výročí vzniku oslaví komunita Měnění, jež pořádá pravidelné swapy. Mezi sobotní 14. a 19. hodinou tak můžete s ostatními návštěvníky kavárny Morgal měnit oděv i pokojové rostliny. Každý donese maximálně pět kusů oblečení v dobrém stavu a odnese si cokoliv, co přinesl někdo jiný. Vstupné je dobrovolné, více najdete v popisku události.

Sobotu ozvláštní bleší trh Dobré karmy ve festivalovém duchu konaný od 13 do 17 hodin. Na třídě Kapitána Jaroše můžete nejen prodat své nevyužívané věci, ale také se dobře pobavit a občerstvit. Současně si užijete kulturní program pro děti i dospělé. V neděli od 14.00 potom navštivte benefiční sekáč v kavárně Trojka, z jehož výtěžku se zaplatí humanitární pomoc lidem na Ukrajině.

Přispět dobré věci lze taktéž procházkou či během s nadací Nedoklubko, čímž podpoříte předčasně narozené děti a jejich rodiče. V předchozích letech se zúčastnilo přes 17 tisíc lidí a potřebným se rozdělily skoro tři miliony korun. Registrujte se přes www.nedoklubko.cz/projekty/beh.


Bleší trh Dobré karmy v Brně. Foto: Dobrá karma

Vila Stiassni se stane v neděli dějištěm vzpomínkové akce k uctění památky obětí holocaustu. V 17.00 začíná přednáška Spravedliví mezi národy a od 19 hodin se promítá dokument Síla lidskosti – Nicholas Winton. Zatímco na přednášku se dostanete zadarmo, na projekci filmu se prodávají lístky tady.

Dále pokračuje multižánrový festival Bonjour Brno, který veřejnosti představuje současnou uměleckou produkci z Francie. Plánují se koncerty, přednášky nebo třeba degustace vín. Do konce víkendu zároveň ještě stihnete na Špilberku dvě výstavy mapující historii i umění. Jednou z nich je Druhá tvář Brna, na níž poznáte blíže zdejší německé malíře první poloviny 20. století. Kromě toho zhlédněte i expozici soch a kreseb Františka Navrátila, jenž proslul portrétními bustami brněnských a moravských osobností.

Perfektní šanci vidět naše hokejisty před světovým šampionátem máte o víkendu ve Winning Group Areně. Sobota přinese utkání Českých hokejových her se Švédy a den poté se Švýcary, přičemž v programu nechybí ani souboje Švýcarsko–Finsko a Švédsko–Finsko. Stále se prodávají vstupenky na stání, k nímž se proklikáte online.

Další články z rubriky