Do škol letos zamířilo téměř 4,2 tisíce prvňáčků

  • 01. září 2020
  • 1 minuta čtení
(fpo) – Třídy v základních školách dnes zaplnilo zhruba 32,5 tisíce žáků. Z toho poprvé do lavic zamířilo 4,2 tisíce dětí. Na ty čekal dárek v podobě balíčku, který pro ně připravil brněnský magistrát a teplárny. Do mateřských škol bude letos docházet 11,5 tisíce děti.

Letošní školní rok je ve znamení preventivních opatření, která mají zabránit šíření nemoci COVID-19. Školská zařízení se řídí manuálem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, který najdete zde. Je na samotných ředitelích, která opatření zavedou. Informace lze najít na webových stránkách jednotlivých institucí.

Prázdniny byly dobou, kdy se na mnoha školách opravovalo nebo rekonstruovalo. Město na letošní opravy vyčlenilo v rozpočtu více než 200 milionů korun. Děti přišly například do zrekonstruované mateřské školy Kamenná 21. Kapacita školky byla navýšena z původních 36 na 66 dětí. Nové odborné učebny ocení učitelé a žáci na ZŠ a MŠ Jana Broskvy.

Na děti, které usedly do lavic poprvé, čekal dárek. Batůžek s vodovými barvami, pastelkami, ořezávátkem, pexesem nebo puzzle dostalo všech téměř 4 200 prvňáčků. Pozornost pro děti připravil magistrát společně s Teplárnami Brno.

Město Brno a městské části jsou zřizovatelem 66 základních a 137 mateřských škol.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít