Do lesa, divadla i kutit. S dětmi nebudete vědět, kam o víkendu dřív skočit - Tiskový servis

Do lesa, divadla i kutit. S dětmi nebudete vědět, kam o víkendu dřív skočit

  • 18. listopadu 2022
  • 3 minuty čtení
  • Zdeňka Obalilová

Tento víkend jsou brněnské akce zaměřeny především na děti. Noc divadel otevře divadlo Polárka, Radost i Koráb. Bastl fest zase přiláká všechny milovníky kutění a v Kumstu si přichystali odpoledne plné workshopů. Při procházce centrem také nepřehlédněte nové girlandy. Ty budou až do 25. listopadu zpodobňovat třeba šroubovici DNA, Janáčkovu skladbu Sinfonietta nebo znak Brna. Poté se můžete těšit na vánoční téma padajících vloček.

Bastlfest, foto: VIDA! science centrum
Bastlfest, foto: VIDA! science centrum

Již 10. ročník Noci divadel v Brně zastupují nejenom divadla, ale po setmění se otevře také Moravské zemské muzeum v Paláci šlechtičen. Stálá expozice Loutkařské umění přímo zapadá do tématu. Prohlédnout si můžete také divadlo Radost na speciálních prohlídkách s písničkami. Co dělá město v noci, se dozvíte na stejnojmenném představení v divadle Polárka. Zájemce navíc divadelním zákulisím provede polárkovská superhrdinka. Pohádku Princezna na hrášku zahrají v rámci noci v divadle Koráb. Zvídavé návštěvníky potěší v divadle na Orlí, kde si kromě koncertů a vystoupení studentů muzikálového herectví připravili prohlídky zákulisí.

Program pro děti i dospělé najdete i v Kumstu. Sobotní odpoledne je tam ve znamení workshopů. Trocho protáhnout se můžete na józe s písničkami a zvířátky. Fantazie ožije na stránkách vlastního leporela a jak se dělá ilustrace, se dozvíte na workshopu s umělkyní a výtvarnou pedagožkou Kateřinou Šindelkovou. Tentokrát se zaměří na propojení básní a imaginace.

Tento víkend se VIDA! science centrum přemění na oživlý sen každého většího i menšího kutila. Pokud stále něco vymýšlíte, zkoušíte vyrobit a nebojíte se překonávat překážky a záludnosti nových technologií, neváhejte – je to akce přímo pro vás. Těšit s můžete na lužánecký Polybus, výrobu origami, novinkou bude výroba nanovláken nebo zkouška 3D tiskárny. Poznáte také Tajuplný svět podivuhodných her Jiřího Šebesty, který vyrábí hry z kamene, bavlny, dřeva, a dokonce z paroží. Více najdete na www.vida.cz.

Od Javorníku až po Váh se podíváte v židenickém Dělnickém domě. Jak je to možné? Folklór totiž spojuje a díky tomu přijede slovenský soubor Váh Púchov do Brna na reciproční vystoupení. Vstupenky zakoupíte na místě a po skončení představení můžete posedět u cimbálu.

Chcete poznat les z pohledu lesníka? Máte dotazy na nějakou zajímavost, kterou jste objevili třeba na výletě? Vyrazte v sobotu na komentovanou procházku mezi stromy se zkušeným lesníkem z Mendelovy univerzity. Akce začíná u brány areálu na Doubravce mezi Velkou Klajdovkou a lesní cestou Červená. Kromě dvoukilometrové procházky si budete moci vyrobit adventní věnec a opéct špekáček.

Nastartuje Kometa novou vítěznou sérii? Tuhle otázku můžou zodpovědět fanoušci ledního hokeje přímo ve Winning Group Areně, kde se v pátek od 18:00 hraje utkání „modrobílé šlechty“ proti Plzni. Indiáni prožívají rozpačitější sezonu a zatím jsou na devátém místě tabulky. Narazí i v nejhokejovějším městě republiky?

Další články z rubriky