Přeskočit na obsah

Do dvou let by v Bystrci mohla vzniknout další školka

01. dubna 2020
Podle loňského sociologického výzkumu Bydlení v Brně patří Bystrc k lokalitám, kde jsou lidé nejvíce spokojeni s okolím svého bydliště. I to může do této městské části lákat nové obyvatele. S tím je ovšem spojená nutnost zajistit pro ně dostupné služby včetně dostatku míst v mateřských školách. Tuto podmínku by mohla pomoci splnit nová školka při ulici Nad Dědinou.

Brněnští radní dnes schválili výzvu k podání nabídky na projektové práce a autorský dozor stavby mateřské školy při ulici Nad Dědinou v Bystrci. Budova plánované trojtřídní školky pro 84 dětí bude dvojpodlažní, součástí bude kuchyně pro přípravu přesnídávek a obědů. Areál dotvoří zahrada s hřištěm, pískovištěm, prolézačkami, houpačkami a dalšími hracími prvky. Počítá se i s parkovištěm.

Náklady na zpracování všech stupňů projektové dokumentace, tedy dokumentace pro sloučené územní a stavební řízení, pro provádění stavby a projekt interiéru, a dále výkon autorského dozoru by neměly přesáhnout přibližně 2,3 milionu Kč bez DPH, samotná stavba by měla stát asi 49,4 milionu Kč bez DPH. Školka by se měla stavět mezi lety 2020 a 2022.

„Na kritický nedostatek míst v mateřských školách v Bystrci související s demografickým vývojem obyvatelstva a s masivní developerskou aktivitou jsme reagovali už otevřením druhé budovy Mateřské školy Kamechy v roce 2017. Nyní chceme k dosavadním šesti veřejným školkám v Bystrci přidat další. Celkem by letos město Brno do oprav a výstavby škol a školek mělo investovat více než 200 milionů korun,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: gregorova.zuzana@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.