Přeskočit na obsah

Do dvou let by v Bystrci mohla vzniknout další školka

01. dubna 2020

Podle loňského sociologického výzkumu Bydlení v Brně patří Bystrc k lokalitám, kde jsou lidé nejvíce spokojeni s okolím svého bydliště. I to může do této městské části lákat nové obyvatele. S tím je ovšem spojená nutnost zajistit pro ně dostupné služby včetně dostatku míst v mateřských školách. Tuto podmínku by mohla pomoci splnit nová školka při ulici Nad Dědinou.

Brněnští radní dnes schválili výzvu k podání nabídky na projektové práce a autorský dozor stavby mateřské školy při ulici Nad Dědinou v Bystrci. Budova plánované trojtřídní školky pro 84 dětí bude dvojpodlažní, součástí bude kuchyně pro přípravu přesnídávek a obědů. Areál dotvoří zahrada s hřištěm, pískovištěm, prolézačkami, houpačkami a dalšími hracími prvky. Počítá se i s parkovištěm.

Náklady na zpracování všech stupňů projektové dokumentace, tedy dokumentace pro sloučené územní a stavební řízení, pro provádění stavby a projekt interiéru, a dále výkon autorského dozoru by neměly přesáhnout přibližně 2,3 milionu Kč bez DPH, samotná stavba by měla stát asi 49,4 milionu Kč bez DPH. Školka by se měla stavět mezi lety 2020 a 2022.

„Na kritický nedostatek míst v mateřských školách v Bystrci související s demografickým vývojem obyvatelstva a s masivní developerskou aktivitou jsme reagovali už otevřením druhé budovy Mateřské školy Kamechy v roce 2017. Nyní chceme k dosavadním šesti veřejným školkám v Bystrci přidat další. Celkem by letos město Brno do oprav a výstavby škol a školek mělo investovat více než 200 milionů korun,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: gregorova.zuzana@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.