Přeskočit na obsah

Do Brna zavítá výstava URBANIA. Praha ji zapůjčí bezplatně

12. května 2021

V rámci programu letošního ročníku akce „Kam kráčíš, Brno?“ si budou moci lidé prohlédnout výstavu URBANIA. Radní dnes schválili její bezplatné zapůjčení od Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy. Výstavu bude možné navštívit od 6. září do 3. října v prostoru bývalé káznice na ulici Bratislavské.

Úspěšná interaktivní výstava URBANIA (www.urbania-vystava.cz) představuje na vybraných situacích a projektech 8 principů rozvoje města, a to na příkladu fiktivního města Urbania. Její sdělení pro návštěvníky je proto místně přenositelné a univerzální.

„Principy, na které výstava URBANIA poukazuje, jsou v souladu s hodnotami a cíli Strategie #brno2050. Jedná se například o klimatickou změnu, udržitelnou dopravu, participaci obyvatel atd. Unikátní je, že na výstavu vždy bezprostředně navazuje diskuze pro účastníky nad principy tvorby města,“ popsal brněnský náměstek Tomáš Koláčný.  

Návštěvnost výstavy v Praze dosahovala cca 1 600 návštěvníků za měsíc a vyvolala pozitivní reakce ze strany odborné i široké veřejnosti a médií. Na realizaci této výstavy spolupracuje Odbor strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna, Kancelář architekta města Brna a Odbor územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna.

Zapůjčení výstavy je bezplatné. Náklady vzniknou pouze s jejím převozem a instalací vč. zajištění technické infrastruktury.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.