Do Brna zavítá výstava URBANIA. Praha ji zapůjčí bezplatně

  • 12. května 2021
V rámci programu letošního ročníku akce „Kam kráčíš, Brno?“ si budou moci lidé prohlédnout výstavu URBANIA. Radní dnes schválili její bezplatné zapůjčení od Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy. Výstavu bude možné navštívit od 6. září do 3. října v prostoru bývalé káznice na ulici Bratislavské.

Úspěšná interaktivní výstava URBANIA (www.urbania-vystava.cz) představuje na vybraných situacích a projektech 8 principů rozvoje města, a to na příkladu fiktivního města Urbania. Její sdělení pro návštěvníky je proto místně přenositelné a univerzální.

„Principy, na které výstava URBANIA poukazuje, jsou v souladu s hodnotami a cíli Strategie #brno2050. Jedná se například o klimatickou změnu, udržitelnou dopravu, participaci obyvatel atd. Unikátní je, že na výstavu vždy bezprostředně navazuje diskuze pro účastníky nad principy tvorby města,“ popsal brněnský náměstek Tomáš Koláčný.  

Návštěvnost výstavy v Praze dosahovala cca 1 600 návštěvníků za měsíc a vyvolala pozitivní reakce ze strany odborné i široké veřejnosti a médií. Na realizaci této výstavy spolupracuje Odbor strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna, Kancelář architekta města Brna a Odbor územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna.

Zapůjčení výstavy je bezplatné. Náklady vzniknou pouze s jejím převozem a instalací vč. zajištění technické infrastruktury.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy