Přeskočit na obsah

Do akce Ukliďme Česko se dnes v Brně lidé zapojili na osmi desítkách míst

08. dubna 2017 2 minuty čtení
(taz) Dobrovolníci, kteří se v sobotu v Brně zapojili do akce ´Ukliďme svět, ukliďme Česko´, nasbírali tisíce pytlů s odpadků. Už před akcí rozvezla městská společnost SAKO organizátorům jednotlivých úklidů na 4500 pytlů na odpad a 4000 párů rukavic. Další materiál byl k dispozici během celého dne. Do dobrovolnické akce se v Brně lidé zapojili na více než osmdesáti místech. Akce se i letos konala pod záštitou primátora statutárního města Brna Petra Vokřála.

Zřejmě největší letošní úklid v Brně se konal na Červeném kopci, kde spojilo síly hned několik organizací. Stovce účastníků se zde podařilo zlikvidovat jednu nelegální skládku a odklidit 4 tuny odpadu.

Téměř padesát dobrovolníků uklízela také v brněnské zoo. Sbíraly se zde odpadky, hrabalo listí a zametal celý areál. „Projekt ´Ukliďme svět, ukliďme Česko´ byl letos zaměřený mimo jiné na prevenci, a proto organizátoři akce doufali, že se do úklidu zapojí také děti a mladí lidé. To se právě v brněnské zoo potvrdilo, protože přišlo hodně mladých lidí nebo rodin s malými dětmi. Všem, kteří se do úklidu brněnské zoo zapojili, moc děkujeme!“ zhodnotila mluvčí brněnské zoo Gabriela Tomíčková.

Další dobrovolníci se zúčastnili například také úklidu na dvou místech v Komíně - u řeky a směrem k Medláneckému letišti. Zde se k uklízejícím připojil také náměstek brněnského primátora Martin Ander.

Ukliďme Česko 2017. Foto: MMB. M. Schmerková.Ukliďme Česko 2017. Foto: MMB. M. Schmerková.

Řeku Svratku přímo z lodí zase čistili malí florbalisté ze Sokola v Jundrově.

I letos se uklízelo bezpečně. Městská policie Brno uspíšila každoroční jarní opatření Jehla, při kterém hlídky na celém území města sbírají použité injekční stříkačky. Cílem bezpečnostního opatření, které se konalo dva dny před dobrovolnickým úklidem, je uchránit členy úklidových skupin před poraněními a infekcemi. Téměř čtyři desítky strážníků se pak také v sobotu zapojily do dobrovolnického úklidu, a to ve svém volnu.

Celkové počty účastníků dnešní dobrovolnické akce i množství odvezeného odpadu budou znát organizátoři v dalších dnech. Loni se do akce v Česku zapojilo 86 000 dobrovolníků, kteří sesbírali přes 1600 tun odpadu. Další informace o akci jsou k dispozici na webové stránce www.uklidmecesko.cz

Více fotografií z úklidu v Brně najdete ve fotogalerii.

Ukliďme Česko 2017. Foto: MMB. M. Schmerková.Ukliďme Česko 2017. Foto: MMB. M. Schmerková.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.