Do akce Ukliďme Česko se dnes v Brně lidé zapojili na osmi desítkách míst

  • 08. dubna 2017
  • 2 minuty čtení
(taz) Dobrovolníci, kteří se v sobotu v Brně zapojili do akce ´Ukliďme svět, ukliďme Česko´, nasbírali tisíce pytlů s odpadků. Už před akcí rozvezla městská společnost SAKO organizátorům jednotlivých úklidů na 4500 pytlů na odpad a 4000 párů rukavic. Další materiál byl k dispozici během celého dne. Do dobrovolnické akce se v Brně lidé zapojili na více než osmdesáti místech. Akce se i letos konala pod záštitou primátora statutárního města Brna Petra Vokřála.

Zřejmě největší letošní úklid v Brně se konal na Červeném kopci, kde spojilo síly hned několik organizací. Stovce účastníků se zde podařilo zlikvidovat jednu nelegální skládku a odklidit 4 tuny odpadu.

Téměř padesát dobrovolníků uklízela také v brněnské zoo. Sbíraly se zde odpadky, hrabalo listí a zametal celý areál. „Projekt ´Ukliďme svět, ukliďme Česko´ byl letos zaměřený mimo jiné na prevenci, a proto organizátoři akce doufali, že se do úklidu zapojí také děti a mladí lidé. To se právě v brněnské zoo potvrdilo, protože přišlo hodně mladých lidí nebo rodin s malými dětmi. Všem, kteří se do úklidu brněnské zoo zapojili, moc děkujeme!“ zhodnotila mluvčí brněnské zoo Gabriela Tomíčková.

Další dobrovolníci se zúčastnili například také úklidu na dvou místech v Komíně - u řeky a směrem k Medláneckému letišti. Zde se k uklízejícím připojil také náměstek brněnského primátora Martin Ander.

Ukliďme Česko 2017. Foto: MMB. M. Schmerková.Ukliďme Česko 2017. Foto: MMB. M. Schmerková.

Řeku Svratku přímo z lodí zase čistili malí florbalisté ze Sokola v Jundrově.

I letos se uklízelo bezpečně. Městská policie Brno uspíšila každoroční jarní opatření Jehla, při kterém hlídky na celém území města sbírají použité injekční stříkačky. Cílem bezpečnostního opatření, které se konalo dva dny před dobrovolnickým úklidem, je uchránit členy úklidových skupin před poraněními a infekcemi. Téměř čtyři desítky strážníků se pak také v sobotu zapojily do dobrovolnického úklidu, a to ve svém volnu.

Celkové počty účastníků dnešní dobrovolnické akce i množství odvezeného odpadu budou znát organizátoři v dalších dnech. Loni se do akce v Česku zapojilo 86 000 dobrovolníků, kteří sesbírali přes 1600 tun odpadu. Další informace o akci jsou k dispozici na webové stránce www.uklidmecesko.cz

Více fotografií z úklidu v Brně najdete ve fotogalerii.

Ukliďme Česko 2017. Foto: MMB. M. Schmerková.Ukliďme Česko 2017. Foto: MMB. M. Schmerková.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít