Přeskočit na obsah

Divadlo Husa na provázku se ptá, jaký osud si zvolí soudobá Marie

07. března 2019 2 minuty čtení
(java) – Divadlo Husa na provázku zítra uvede nejnovější hru brněnského dramatika Milana Uhdeho Mariina volba. Hlavní roli ztvární Simona Zmrzlá, režie se ujal Juraj Nvota.

Příběh vychází ze známého biblického příběhu o Marii, ale je zasazen do současnosti. „Moje Marie je současná žena, jíž anděl vylíčí, jaký osud ji čeká v případě, že se stane matkou. Na závěr jí dává možnost, aby se rozhodla, jestli chce přivést syna do světa, kterému vládne krutost a strach,“ uvedl autor Milan Uhde.

Inscenátoři lákají nejen na silné téma, ale také na humor: „Téma je vážné jen zdánlivě. Marii, a vlastně i ostatní postavy, chceme ukázat jako živého člověka, který v životě, stejně jako každý, prožívá vážné i nevážné události. Uhde Marii nevykresluje jako svatou a dokonalou, ale jako normální i pochybující ženu. Není to evangelium, spíš živý apokryfní příběh. A tam je humor dovolen,“ přibližuje dramaturgyně inscenace Eva Petláková.

Hra je psána v krátkých, úsečných rýmovaných verších ve stylu barokních textů. Důležitou součástí inscenace je hudba brněnského skladatele Miloše Štědroně a také výtvarná složka, která zahrnuje scénu Tomáše Rusína a projekce Lukáše Kodoně.

Premiéra bude 8. března 2019 v 19.00 ve velkém sále Divadla Husa na provázku. Nejbližší reprízy jsou plánovány na 9. a 21. března.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.