Přeskočit na obsah

Divadlo Husa na provázku míří do New Yorku

03. března 2020

Zastupitelé dnes jednali o účinkování Divadla Husa na provázku v New Yorku. Divadlo obdrželo prestižní pozvání od Generálního konzulátu ČR v New Yorku a vystoupí tak s inscenací P. Shaffera Amadeus (tj. milovaný Bohem) hommage ? Miloš Forman v režii Vladimíra Morávka na scéně České národní budovy v New Yorku v dubnu letošního roku. Město jim na cestu a na organizaci představení přispěje 464 tisíc korun.

Představení se mají uskutečnit při příležitosti druhého výročí úmrtí Miloše Formana a jsou naplánována v termínech 9. a 10. 4. 2020 za účasti rodiny Miloše Formana, jeho manželky Martiny a synů Petra a Matěje, kteří na tuto událost přiletí z České republiky. Na představení budou pozvány VIP osobnosti z řad americké i české kulturní veřejnosti a česká komunita žijící v New Yorku.

 „Z mého pohledu se jedná o významnou událost, která posílí vnímání Brna jako kulturně bohatého a živého města. Tato ochutnávka brněnské kultury může být inspirací pro návštěvu naší metropole,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.