Přeskočit na obsah

Divadlo Husa na provázku míří do New Yorku

03. března 2020
Zastupitelé dnes jednali o účinkování Divadla Husa na provázku v New Yorku. Divadlo obdrželo prestižní pozvání od Generálního konzulátu ČR v New Yorku a vystoupí tak s inscenací P. Shaffera Amadeus (tj. milovaný Bohem) hommage ? Miloš Forman v režii Vladimíra Morávka na scéně České národní budovy v New Yorku v dubnu letošního roku. Město jim na cestu a na organizaci představení přispěje 464 tisíc korun.

Představení se mají uskutečnit při příležitosti druhého výročí úmrtí Miloše Formana a jsou naplánována v termínech 9. a 10. 4. 2020 za účasti rodiny Miloše Formana, jeho manželky Martiny a synů Petra a Matěje, kteří na tuto událost přiletí z České republiky. Na představení budou pozvány VIP osobnosti z řad americké i české kulturní veřejnosti a česká komunita žijící v New Yorku.

 „Z mého pohledu se jedná o významnou událost, která posílí vnímání Brna jako kulturně bohatého a živého města. Tato ochutnávka brněnské kultury může být inspirací pro návštěvu naší metropole,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.