Přeskočit na obsah

Divadlo Bolka Polívky otevírá svou Letní scénu

20. července 2017 2 minuty čtení
(java) – Už od zítřka až do 23. srpna bude Biskupský dvůr Moravského zemského muzea patřit Letní scéně Divadla Bolka Polívky. Proto dnes v tomto prostoru instalovali montéři hlediště a jeviště.

Program zahájí nejnovější představení Bolka Polívky Šašek a syn. Novinkou je pak účast Losers Cirque Company, která ze svého repertoáru představí dva novocirkusové projekty – The Loser(s) a Wall(s) & Handbags.

Chybět nebude ani Šest hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem. „Přestože premiéra této brilantní konverzační komedie s vážným podtextem se konala teprve na konci divadelní sezony, pro velký zájem bylo do programu Letní scény přidáno ještě jedno představení navíc,“ uvedl Michal Adamík z Divadla Bolka Polívky.

Kromě představení uváděných v Divadle Bolka Polívky jsou na programu také inscenace Studia Dva, Činoherního studia Bouře, Divadla Palace, Divadla Komediograf, SergeArt a Štúdia L+S. Divadelní inscenace pod širým nebem pak doplní hudební večer kapely slovenského jazzového a bluesového zpěváka Petera Lipy, během kterého zazní písně z alba Lipa zpívá Lasicu.

V neobvyklé „obrácené“ podobě se představí návštěvníkům i samotný Biskupský dvůr. „Diváci budou sedět zády ke katedrále. Toto řešení nám umožní zajistit na jevišti potřebné technické zázemí pro jednotlivá představení. Hlediště má kapacitu 498 míst,“ uvedl ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský. 

Představení Letní scény začínají ve 20 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji Divadla Bolka Polívky, případně hodinu před představením v Moravském zemském muzeu na Zelném trhu, nebo také na webu divadla. Podrobný program Letní scény najdete zde http://www.divadlobolkapolivky.cz/program.html.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.