Divadlo Bolka Polívky otevírá svou Letní scénu

  • 20. července 2017
  • 2 minuty čtení
(java) – Už od zítřka až do 23. srpna bude Biskupský dvůr Moravského zemského muzea patřit Letní scéně Divadla Bolka Polívky. Proto dnes v tomto prostoru instalovali montéři hlediště a jeviště.

Program zahájí nejnovější představení Bolka Polívky Šašek a syn. Novinkou je pak účast Losers Cirque Company, která ze svého repertoáru představí dva novocirkusové projekty – The Loser(s) a Wall(s) & Handbags.

Chybět nebude ani Šest hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem. „Přestože premiéra této brilantní konverzační komedie s vážným podtextem se konala teprve na konci divadelní sezony, pro velký zájem bylo do programu Letní scény přidáno ještě jedno představení navíc,“ uvedl Michal Adamík z Divadla Bolka Polívky.

Kromě představení uváděných v Divadle Bolka Polívky jsou na programu také inscenace Studia Dva, Činoherního studia Bouře, Divadla Palace, Divadla Komediograf, SergeArt a Štúdia L+S. Divadelní inscenace pod širým nebem pak doplní hudební večer kapely slovenského jazzového a bluesového zpěváka Petera Lipy, během kterého zazní písně z alba Lipa zpívá Lasicu.

V neobvyklé „obrácené“ podobě se představí návštěvníkům i samotný Biskupský dvůr. „Diváci budou sedět zády ke katedrále. Toto řešení nám umožní zajistit na jevišti potřebné technické zázemí pro jednotlivá představení. Hlediště má kapacitu 498 míst,“ uvedl ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský. 

Představení Letní scény začínají ve 20 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji Divadla Bolka Polívky, případně hodinu před představením v Moravském zemském muzeu na Zelném trhu, nebo také na webu divadla. Podrobný program Letní scény najdete zde http://www.divadlobolkapolivky.cz/program.html.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít