Divadelní svět uvede na deseti místech 36 inscenací

  • 23. května 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Deset hracích prostorů, 36 inscenací, 52 představení. Takový je festival Divadelní svět Brno 2018. Začíná dnes večer inscenací Divadla bratří Formanů Deadtown na Moravském náměstí.

Kvůli představení z Divokého západu s prvky němého filmu vyrostl na Moravském náměstí speciální stan. Pro dnešní večer je vyprodaný, na některé ze šesti repríz Deadtownu lze ale stále ještě koupit lístky.

„Divadelní svět je jedna z nejvýznamnějších událostí brněnského divadelního roku, kde se semknou všechna brněnská zřizovaná divadla, aby společně ve svým prostorách představila v zahuštěné podobě špičkové inscenace tuzemské i zahraniční, a to nejrůznějších druhů a žánrů,“ uvedl dramaturg festivalu Jan Šotkovský.

Festival přiváží do Brna inscenace z ČR i ze zahraničí, aby si každý divák v programu našel přesně to, co ho zajímá. Stejně jako v minulých letech si na své přijdou milovníci tance a alternativního divadla, ale především příznivci činoherních kusů.

Za zmínku stojí rovněž inscenace významného polského režiséra Jana Klaty Něco za něco, kterou představí Divadlo pod Palmovkou. V hlavním programu se objeví i kritikou oceňovaní tvůrci. Komorní scéna Aréna, která se v Cenách divadelních kritiků stala divadlem roku 2017, uvede Havlovo Vyrozumění. Inscenace Jsou místa oblíbená tmou… Naivního divadla Liberec vyhrála ve stejné anketě v kategorii scénografie.

O přízni a zájmu diváků svědčí prozatím 21 vyprodaných představení. Na další představení zbývá již nyní jen posledních pár vstupenek.

Divadelní svět Brno 2018 skončí 30. května.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít