Divadelní svět dá dospělým Hamleta a dětem Hamletka - Tiskový servis

Divadelní svět dá dospělým Hamleta a dětem Hamletka

Brno se na 12 dní opět mění ve skutečné i pomyslné jeviště, kde se představí, prolne i obohatí podstatná část divadelních žánrů. Mezinárodní festival Divadelní svět Brno dnes vstupuje do 15. ročníku.

DSB Zaměstnanci, foto: Natalia Kabanow
DSB Zaměstnanci, foto: Natalia Kabanow

Od 17. do 28. května přinese program zahrnující více než 70 představení tuzemských i zahraničních souborů. Slavnostní zahájení bude přístupné všem, koná se totiž 17. května od 18:30 hodin na piazzettě před Janáčkovým divadlem. Baletní soubor NDB2 se představí originální choreografii DNA. Nenechejte si také ujít večerní procházku se svítícími loutkami. Ve středu 22. května ve 21 hodin vyráží od Reduty podmořský průvod. Možná i zjistíte, kde zpívají velryby.

Divadelní svět poprvé také přivítá i mezinárodní konferenci kritiků AICT/ IACT. Program jako každoročně sleduje několik tematických linek. Divadlo tak je – rodina – antika – budoucnost – bez hranic, tento tematický oblouk zasytí kdejakého milovníka divadelního umění.  Strhující úvod obstará tanečně-pohybová inscenace Kniha džunglí jinak v podání Akram Khan Company, velkolepou tečku za festivalem udělá multimediální show Zaměstnanci od varšavského Teatr Studia a mezitím se malí i velcí mohou těšit třeba na tři domácí varianty klasiky nejklasičtější – Hamleta, respektive Hamletka. Více na divadelnisvet.cz.

DSB Kniha džunglí, foto: Ambra Vernuccio


 

Další články z rubriky