Přeskočit na obsah

Dislokační studie nového magistrátu prověří jeho požadavky

04. listopadu 2020
Nové sídlo brněnského magistrátu by mělo v budoucnu vzniknout v Benešově ulici. Na otázky, jaké nároky bude mít tento Centrální objekt magistrátních služeb či jaká bude strategie přesunu administrativních pracovníků, odpoví dislokační studie. Brněnští radní ji podpořili částkou dva miliony.

„Výstavbou Centrálního objektu magistrátních služeb zjednodušíme lidem návštěvu úřadů. Ty totiž do budoucna najdou pod jednou střechou, čímž snížíme i náklady na provoz. K tomu, abychom věděli, jaké nároky bude mít provozování této instituce, pomůže dislokační studie, na kterou město schválilo dva miliony korun. Díky této studii zjistíme, jaké jsou požadavky na samotný objekt a jak bude nutné navrhnout provoz tohoto nového magistrátu,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dvoumilionová dotace byla schválena na žádost společnosti CD CENTRUM COMS, a. s., která je od října letošního roku stoprocentně vlastněna statutárním městem Brnem. Nedisponuje však dostatečnými prostředky, proto bude financování studie zajištěno formou investiční dotace z rozpočtu města. Tato společnost v současné době připravuje podklady pro zpracování projektové dokumentace na výstavbu. Jedním z nezbytných podkladů projektové dokumentace je právě dislokační studie, která prověří požadavky na nový úřad i návrh jeho provozu. Poskytnutí dotace musí ještě schválit zastupitelé.

Výběrové řízení na provedení dislokační studie by mělo proběhnout do konce roku 2020, její vyhotovení pak potrvá rok.

Centrální objekt magistrátních služeb by měl v budoucnu spojit 10 pracovišť Magistrátu města Brna do jediného komplexu nacházejícího se mezi ulicemi Benešova a Koliště. Stavba komplexu vyjde cca na 1,8 miliardy korun.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.