Přeskočit na obsah

Dislokační studie nového magistrátu prověří jeho požadavky

04. listopadu 2020

Nové sídlo brněnského magistrátu by mělo v budoucnu vzniknout v Benešově ulici. Na otázky, jaké nároky bude mít tento Centrální objekt magistrátních služeb či jaká bude strategie přesunu administrativních pracovníků, odpoví dislokační studie. Brněnští radní ji podpořili částkou dva miliony.

„Výstavbou Centrálního objektu magistrátních služeb zjednodušíme lidem návštěvu úřadů. Ty totiž do budoucna najdou pod jednou střechou, čímž snížíme i náklady na provoz. K tomu, abychom věděli, jaké nároky bude mít provozování této instituce, pomůže dislokační studie, na kterou město schválilo dva miliony korun. Díky této studii zjistíme, jaké jsou požadavky na samotný objekt a jak bude nutné navrhnout provoz tohoto nového magistrátu,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dvoumilionová dotace byla schválena na žádost společnosti CD CENTRUM COMS, a. s., která je od října letošního roku stoprocentně vlastněna statutárním městem Brnem. Nedisponuje však dostatečnými prostředky, proto bude financování studie zajištěno formou investiční dotace z rozpočtu města. Tato společnost v současné době připravuje podklady pro zpracování projektové dokumentace na výstavbu. Jedním z nezbytných podkladů projektové dokumentace je právě dislokační studie, která prověří požadavky na nový úřad i návrh jeho provozu. Poskytnutí dotace musí ještě schválit zastupitelé.

Výběrové řízení na provedení dislokační studie by mělo proběhnout do konce roku 2020, její vyhotovení pak potrvá rok.

Centrální objekt magistrátních služeb by měl v budoucnu spojit 10 pracovišť Magistrátu města Brna do jediného komplexu nacházejícího se mezi ulicemi Benešova a Koliště. Stavba komplexu vyjde cca na 1,8 miliardy korun.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.