Přeskočit na obsah

Diskuse představí uzavírku Zábrdovické, Valchařskou projedou první řidiči

15. října 2018 3 minuty čtení
(rek) - Dnes v 17 hodin začne v Dělnickém domě v Židenicích diskuse na téma uzavírky a opravy Zábrdovického mostu a ulice Zábrdovické. Návštěvníci se při ní seznámí s plánovaným harmonogramem prací, které potrvají 15 měsíců, ale také s plánem objízdných tras pro osobní i městskou hromadnou dopravu. Stavba začne třetí říjnový týden. V současné době naopak končí práce na Valchařské. Tam budou moci zítra poprvé po rekonstrukci vyjet osobní automobily.

Aktuální informace o těchto stavbách i dalších větších dopravních omezeních najdete na webu www.kopemezabrno.cz

Oprava Zábrdovického mostu a celé Zábrdovické ulice je nutná z několika důvodů. Především je to technický stav mostu, postaveného ve 40. letech minulého století. Dalším důvodem je pak fakt, že most i silnice budou sloužit při stavbě Velkého městského okruhu v úseku Tomkovo náměstí. Z toho důvodu je nutné, aby byl most i přilehlá ulice v co nejlepším stavu.

Stavba zahrnuje rekonstrukci havarijního stavu kanalizací, vodovodu a trolejového vedení. Dojde zde také k výměně parovodu za horkovod, odhlučnění tramvajové trati a vybudování bezbariérových zastávek u Vojenské nemocnice. Součástí projektu je také obnova všech veřejných ploch s ohledem na začlenění chodců a cyklistů a stavba nové lávky přes řeku pro chodce.

Plánovaná uzavírka Zábrdovické ulice a Zábrdovického mostu začne v sobotu 20. října. Od té doby mají stavaři 15 měsíců na ukončení stavby. Podoba uzavírek, stanovení objízdných tras pro osobní i hromadnou dopravu a další okolnosti náročné stavby budou představeny dnes od 17 hodin při veřejné debatě v Dělnickém domě v brněnské městské části Židenice. Následně budou informace zveřejněny také na webu www.kopemezabrno.cz

Povolení k vjezdu na staveniště vydá zhotovitelská firma pro auto s konkrétní registrační značkou. Podmínkou je uvedení kontaktního telefonu, na němž bude k zastižení řidič pro případ, že bude vozidlo překážet stavbě. Povolení jsou k vyzvednutí v kanceláři firmy FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby na recepci. Adresa je Mlýnská 68.

Diskuze se zúčastní náměstek brněnského primátora Richard Mrázek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek a provozní ředitel DPMB Jan Seitl, starosta městské části Židenice René Novotný a představitelé sdružení zhotovitelských firem Společnost Zábrdovická. 

Po roce končí uzavírka Valchařské 

V úterý ráno se řidiči dočkají zprůjezdnění Valchařské ulice. Její kompletní rekonstrukce začala loni na podzim. Hlavní část rekonstrukcí se podařilo dokončit s předstihem několika týdnů. Už na začátku října letošního roku tak byl v ulici zahájen zkušební provoz tramvajové trati do Obřan, od úterý 16. října projede ulicí i automobilová doprava. Poslední práce budou stavaři dokončovat již za provozu. 

S předstihem se daří postupovat i v pracích na Kolišti, které by měly být dokončeny letos v listopadu. „A podobná je i situace na Údolní, kde se začalo pracovat letos v květnu. Již na přelomu letošního a příštího roku by na Údolní mělo být hotovo a stavba se přesune do okolních ulic. Původně měly práce na Údolní trvat do jara 2019,“ řekl náměstek primátora pro dopravu a investice Richard Mrázek. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Budova hlavního nádraží v Brně
Den architektury ukazuje Brno v mnoha kontextech

Nebourej, transformuj! je motto letošního Dne architektury, který se koná od 30. září do 6. října. Na programu je opět mnoho procházek, výstav a workshopů, díky nimž poznáte tvář Brna z jiné strany. Očím veřejnosti se otevřou prostory standardně nepřístupné. Souběžně s Dnem architektury probíhá v kině Art festival Film a architektura.

Zdena Zábranská; foto: MMB
Zemřela básnířka Zdena Zábranská

Ve středu 21. září se uzavřel život Zdeny Zábranské. Výrazná autorka současné české poezie, dlouholetá redaktorka brněnského nakladatelství Blok a nositelka Ceny města Brna zemřela ve věku 82 let.

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.