Přeskočit na obsah

Dílčí změny v rezidentním parkování pomohou omezit dopravu v centru, řidičům umožní parkovat na Besední

26. srpna 2020
Řidiče čeká v historickém jádru města od září několik změn. Rada města Brna dnes odsouhlasila další z nich. Už nebude možné využívat krátkodobé návštěvnické oprávnění v zóně A, tedy v samém centru města. Parkoviště na Besední se přesune do mírnější zóny B, aby zůstalo dostupné lidem, kteří potřebují v centru něco vyřídit. V oblasti 1-02 se do systému rezidentního parkování přidají nová parkovací místa na zrekonstruované Lužánecké ulici.

 

Brněnští radní oficiálně posvětili už dříve avizovaný záměr na úpravu některých pravidel rezidentního parkování, která souvisejí s vjezdy do centra města. „S ohledem na připravovanou změnu regulace vjezdů do historického centra Brna jsme například zrušili možnost využívat krátkodobé návštěvnické oprávnění v zóně A. Přispějeme tak ke zklidnění situace v centru. Do zóny A ale spadá vzhledem k umístění i parkoviště v Besední. Protože se nám jevilo, že v tomto místě by byla regulace zbytečně přísná, zařadili jsme ulici Besední do zóny B. Lidé tak nepotřebují povolení k vjezdu a mohou zde zaparkovat,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

 

Zástupci města také odsouhlasili zařazení nových parkovacích míst na ulici Lužánecká do systému rezidentního parkování. Nová parkovací stání, která vznikla při dlouhodobé rekonstrukci ulice, budou patřit do oblasti 1-02.

 

Mgr. Anna Dudková

Magistrát města Brna

Tiskové středisko

tel.: +420 542 172 272

mobil: +420 770 179 563

e-mail: dudkova.anna@brno.cz

 

Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.