Přeskočit na obsah

Dílčí změny v rezidentním parkování pomohou omezit dopravu v centru, řidičům umožní parkovat na Besední

26. srpna 2020

Řidiče čeká v historickém jádru města od září několik změn. Rada města Brna dnes odsouhlasila další z nich. Už nebude možné využívat krátkodobé návštěvnické oprávnění v zóně A, tedy v samém centru města. Parkoviště na Besední se přesune do mírnější zóny B, aby zůstalo dostupné lidem, kteří potřebují v centru něco vyřídit. V oblasti 1-02 se do systému rezidentního parkování přidají nová parkovací místa na zrekonstruované Lužánecké ulici.

 

Brněnští radní oficiálně posvětili už dříve avizovaný záměr na úpravu některých pravidel rezidentního parkování, která souvisejí s vjezdy do centra města. „S ohledem na připravovanou změnu regulace vjezdů do historického centra Brna jsme například zrušili možnost využívat krátkodobé návštěvnické oprávnění v zóně A. Přispějeme tak ke zklidnění situace v centru. Do zóny A ale spadá vzhledem k umístění i parkoviště v Besední. Protože se nám jevilo, že v tomto místě by byla regulace zbytečně přísná, zařadili jsme ulici Besední do zóny B. Lidé tak nepotřebují povolení k vjezdu a mohou zde zaparkovat,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

 

Zástupci města také odsouhlasili zařazení nových parkovacích míst na ulici Lužánecká do systému rezidentního parkování. Nová parkovací stání, která vznikla při dlouhodobé rekonstrukci ulice, budou patřit do oblasti 1-02.

 

Mgr. Anna Dudková

Magistrát města Brna

Tiskové středisko

tel.: +420 542 172 272

mobil: +420 770 179 563

e-mail: dudkova.anna@brno.cz

 

Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.