Přeskočit na obsah

Díky změnám územního a regulačního plánu se může rozvíjet několik lokalit

27. října 2020

Na své dnešní schůzi projednali radní několik bodů týkajících se budoucího rozvoje města. Jedním z nich byly čtyři změny Územního plánu města Brna, další materiál se zabýval regulačním plánem pro blok ulic Příkop–Bratislavská–Koliště–Milady Horákové.

„Naší snahou je v co nejkratším režimu projednat a také následně vydat změny územního plánu, které prospějí rozvoji města a stavební činnosti. Dnes jsme doporučili zastupitelům, aby vydali další čtyři. Ty byly vyčleněny z tzv. souboru změn 43, který zastupitelé schválili v červnu. Stalo se tak po veřejném projednání, kdy bylo nutné navrhovaná řešení upravit. Jejich cílem je umožnit například přestavbu bývalých výrobních a opravárenských areálů v Králově Poli mezi Jaselskými kasárnami a ulicí Sportovní. Dále je to umožnění přestavby kreativního centra a přilehlého areálu bývalého Penamu mezi ulicí Bratislavská a Cejl a v neposlední řadě i úprava Halasova náměstí dle architektonické studie zpracované Kanceláří architekta města, konkrétně panem architektem Davidem Mikuláškem,“ přiblížil radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Druhý projednaný materiál řešil změny v regulačním plánu pro blok ulic Příkop–Bratislavská–Koliště–Milady Horákové. „V této lokalitě chceme umožnit kvalitní dostavbu nároží ulic Milady Horákové a Koliště a vytvořit územní podmínky pro rozvoj nedostavěného bloku, zjednodušit regulaci plynoucí z regulačního plánu, zohlednit aktuální záměry,“ doplnil Filip Chvátal.

Oba materiály budou předloženy na listopadové zasedání Zastupitelstva města Brna. To o vydání výše popisovaných změn rozhodne.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.