Přeskočit na obsah

Díky změnám územního a regulačního plánu se může rozvíjet několik lokalit

27. října 2020

Na své dnešní schůzi projednali radní několik bodů týkajících se budoucího rozvoje města. Jedním z nich byly čtyři změny Územního plánu města Brna, další materiál se zabýval regulačním plánem pro blok ulic Příkop–Bratislavská–Koliště–Milady Horákové.

„Naší snahou je v co nejkratším režimu projednat a také následně vydat změny územního plánu, které prospějí rozvoji města a stavební činnosti. Dnes jsme doporučili zastupitelům, aby vydali další čtyři. Ty byly vyčleněny z tzv. souboru změn 43, který zastupitelé schválili v červnu. Stalo se tak po veřejném projednání, kdy bylo nutné navrhovaná řešení upravit. Jejich cílem je umožnit například přestavbu bývalých výrobních a opravárenských areálů v Králově Poli mezi Jaselskými kasárnami a ulicí Sportovní. Dále je to umožnění přestavby kreativního centra a přilehlého areálu bývalého Penamu mezi ulicí Bratislavská a Cejl a v neposlední řadě i úprava Halasova náměstí dle architektonické studie zpracované Kanceláří architekta města, konkrétně panem architektem Davidem Mikuláškem,“ přiblížil radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Druhý projednaný materiál řešil změny v regulačním plánu pro blok ulic Příkop–Bratislavská–Koliště–Milady Horákové. „V této lokalitě chceme umožnit kvalitní dostavbu nároží ulic Milady Horákové a Koliště a vytvořit územní podmínky pro rozvoj nedostavěného bloku, zjednodušit regulaci plynoucí z regulačního plánu, zohlednit aktuální záměry,“ doplnil Filip Chvátal.

Oba materiály budou předloženy na listopadové zasedání Zastupitelstva města Brna. To o vydání výše popisovaných změn rozhodne.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.