Přeskočit na obsah

Díky solárním panelům ušetří domov pro seniory statisíce

10. června 2020

Pomocí projektu fotovoltaických panelů na střeše plánuje Dům pro seniory Holásecká snížit náklady na spotřebu elektrické energie. Podle zpracovaného energetického posouzení předpokládá Domov pro seniory Holásecká roční snížení provozních nákladů o 247 700 korun a roční úsporu energie 64,954 MWh.

„Vyrobená elektrická energie bude využita pro vlastní spotřebu, přebytky mohou být dodávány do sítě. Realizace projektu je naplánována ve druhém čtvrtletí roku 2021. Domov pro seniory Holásecká požádá také o udělení licence pro podnikání v energetických odvětvích, což je nutná podmínka daná národní legislativou. Na vypracování žádosti o dotaci a další administraci projektu bude spolupracovat Odbor implementace evropských fondů MMB,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl.

Domov pro seniory Holásecká požádá o dotaci z Operačního programu Životního prostředí. Projekt je ojedinělým a unikátním záměrem města a jeho příspěvkové organizace. Celkové výdaje na realizaci se předpokládají na 2,6 milionu korun. Dotace je odhadována na 1,6 milionu korun a výše spolufinancování města Brna je tak milion korun.

Na projekt žádá Domov pro seniory Holásecká o dotaci z evropských fondů a o prostředky města. Radní dnes odsouhlasili financování projektu. Tento krok ještě musí stvrdit zastupitelstvo.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.