Přeskočit na obsah

Díky solárním panelům ušetří domov pro seniory statisíce

10. června 2020

Pomocí projektu fotovoltaických panelů na střeše plánuje Dům pro seniory Holásecká snížit náklady na spotřebu elektrické energie. Podle zpracovaného energetického posouzení předpokládá Domov pro seniory Holásecká roční snížení provozních nákladů o 247 700 korun a roční úsporu energie 64,954 MWh.

„Vyrobená elektrická energie bude využita pro vlastní spotřebu, přebytky mohou být dodávány do sítě. Realizace projektu je naplánována ve druhém čtvrtletí roku 2021. Domov pro seniory Holásecká požádá také o udělení licence pro podnikání v energetických odvětvích, což je nutná podmínka daná národní legislativou. Na vypracování žádosti o dotaci a další administraci projektu bude spolupracovat Odbor implementace evropských fondů MMB,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl.

Domov pro seniory Holásecká požádá o dotaci z Operačního programu Životního prostředí. Projekt je ojedinělým a unikátním záměrem města a jeho příspěvkové organizace. Celkové výdaje na realizaci se předpokládají na 2,6 milionu korun. Dotace je odhadována na 1,6 milionu korun a výše spolufinancování města Brna je tak milion korun.

Na projekt žádá Domov pro seniory Holásecká o dotaci z evropských fondů a o prostředky města. Radní dnes odsouhlasili financování projektu. Tento krok ještě musí stvrdit zastupitelstvo.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.