Přeskočit na obsah

Díky směně pozemků vznikne v Žabovřeskách u Svratky relaxační zóna

16. června 2021

Brněnští radní se na svém zasedání zabývali směnou pozemků, díky níž u Svratky budou moci návštěvníci využít novou rekreační zónu.

„Ve spolupráci s městskou částí Žabovřesky připravujeme další zpřístupnění Svratky. K tomu však potřebuje město Brno získat pozemky, které jsou v těsné blízkosti vodního toku. S majitelem pozemků jsme se tedy domluvili na podobě směny, kterou dnes radní podpořili. Město by díky tomu nabylo pozemky na Žabovřeských loukách. Na jednom z nich je postavena část cyklostezky. Proto je vhodné, aby byl i tento pozemek v majetku města,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Ceny pozemků určil znalecký posudek. Město do směny vstupuje s pozemky v ceně 6 293 588 Kč, druhá strana v ceně 6 289 888 Kč. Rozdíl by doplatil výše zmiňovaný majitel pozemků. Jedná se o částku 3 700 Kč.

„Po uskutečnění směny může městská část začít s přípravou proměny nábřeží, okolo kterého prochází asi nejfrekventovanější brněnská cyklostezka. Vzniknout by zde mohl pohodlný vstup do vody, který by lidé mohli využívat ke koupání. Na břehu bude osazen nový mobiliář, díky kterému zde budou moci návštěvníci relaxovat,“ doplnil 1. místostarosta městské části Brno-Žabovřesky Filip Leder.

Směnou se bude na svém červnovém zasedání zabývat Zastupitelstvo města Brna. To má v této věci poslední slovo.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.