Přeskočit na obsah

Díky směně pozemků vznikne v Žabovřeskách u Svratky relaxační zóna

16. června 2021
Brněnští radní se na svém zasedání zabývali směnou pozemků, díky níž u Svratky budou moci návštěvníci využít novou rekreační zónu.

„Ve spolupráci s městskou částí Žabovřesky připravujeme další zpřístupnění Svratky. K tomu však potřebuje město Brno získat pozemky, které jsou v těsné blízkosti vodního toku. S majitelem pozemků jsme se tedy domluvili na podobě směny, kterou dnes radní podpořili. Město by díky tomu nabylo pozemky na Žabovřeských loukách. Na jednom z nich je postavena část cyklostezky. Proto je vhodné, aby byl i tento pozemek v majetku města,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Ceny pozemků určil znalecký posudek. Město do směny vstupuje s pozemky v ceně 6 293 588 Kč, druhá strana v ceně 6 289 888 Kč. Rozdíl by doplatil výše zmiňovaný majitel pozemků. Jedná se o částku 3 700 Kč.

„Po uskutečnění směny může městská část začít s přípravou proměny nábřeží, okolo kterého prochází asi nejfrekventovanější brněnská cyklostezka. Vzniknout by zde mohl pohodlný vstup do vody, který by lidé mohli využívat ke koupání. Na břehu bude osazen nový mobiliář, díky kterému zde budou moci návštěvníci relaxovat,“ doplnil 1. místostarosta městské části Brno-Žabovřesky Filip Leder.

Směnou se bude na svém červnovém zasedání zabývat Zastupitelstvo města Brna. To má v této věci poslední slovo.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.