Díky postupu prací na Tomkově náměstí se čtyřka vrací do Maloměřic a Obřan - Tiskový servis

Díky postupu prací na Tomkově náměstí se čtyřka vrací do Maloměřic a Obřan

  • 23. dubna 2024
  • 2 minuty čtení

Maloměřice a Obřany bude od 27. dubna 2024 opět obsluhovat tramvajová linka číslo 4. Další výraznější změna v dopravě by měla v souvislosti s budováním velkého městského okruhu na Tomkově náměstí nastat od 1. června.

„Tramvajová trať byla mimo provoz kvůli postupu prací na velkém městském okruhu přes Tomkovo náměstí. Nebylo totiž možné zajistit bezpečnost během výstavby mostu a trakčního vedení. Přerušení provozu linky číslo 4 jsme navíc využili k rekonstrukci tramvajové trati v části Dukelské a Valchařské i přímo na náměstí, a to v celkové délce přibližně 200 metrů. Od začátku června se také změní poloha zastávky Tomkovo náměstí. Nástupiště budou v obou směrech umístěna pod mostem a budou bezbariérová,“ uvedl radní města Brna pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Linka číslo 4 bude do Maloměřic a Obřan zajíždět od soboty 27. dubna. K tomuto datu také Dopravní podnik města Brna ukončí provoz výlukové linky x45, která tramvajovou dopravu nahrazovala. V této souvislosti se upraví jízdní řády na autobusových linkách 58, 72 a N94.

„Na velkém městském okruhu v současnosti probíhají dokončovací práce na mostě přes Tomkovo náměstí a řeku, ale i na estakádě. Od 1. června bude zprovozněna Dukelská i pro auta, což si vyžádá podepření Maloměřického mostu, aby byl přístupný veškeré dopravě. Zároveň postup prací povede k omezení provozu na křižovatce Karlova,“ doplnil 1. náměstek primátorky města Brna René Černý, který má v gesci investice.

Další články z rubriky