Přeskočit na obsah

Díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás vznikla v Řečkovicích krytá sportovní hala

18. března 2021

Dnes, ve čtvrtek 18. března, byl slavnostně otevřen další z projektů participativního rozpočtu města Brna Dáme na vás. Jedná se o krytou sportovní halu v Řečkovicích.

Projekt navrhl Petr Lesenský, trenér řečkovické futsalové mládeže a zástupce celorepublikového spolku Dětský futsal. Rozhodl se využít možnosti participativního rozpočtu a změnit to, že v Řečkovicích nejsou prakticky žádná krytá sportoviště. 

Hala vznikla zakrytím venkovního hřiště v areálu Základní školy Novoměstská, které v zimě nemá využití. 

Pro tento nápad se nadchl i Marek Viskot, starosta městské části Řečkovice a Mokrá Hora: „Myšlenku nafukovací haly v areálu ZŠ Novoměstská jsem podporoval od začátku, kdy za mnou navrhovatel s tímto nápadem přišel. Dobře vím, jaký je v zimním období nedostatek míst právě v halách a tělocvičnách, a to i pro naše nejmladší sportovce. Na tom nic nemění ani letošní specifická zima ovlivněná epidemickou situací. Těším se proto na další sezónu a mnoho dalších sezón, kdy bude hala hojně využívána.“ 

Sportovní hala bude sloužit fotbalistům, futsalistům, florbalistům, házenkářům, nohejbalistům a mnoha dalším sportovcům. 

Máme obrovskou radost, že jsme díky participativnímu rozpočtu dokázali zastřešit nafukovací halou hřiště v Řečkovicích pro zimní měsíce. Minimálně následujících patnáct let, což je životnost haly, tak bude mít naše sportující mládež možnost trénovat po celý rok. Naše radost z projektu je ještě umocněna tím, že jeho realizaci podpořila sama veřejnost. Naše zkušenosti s úspěšnou kampaní teď předáváme dalším navrhovatelům sportovních projektů. Čím více se jich bude týkat dětského sportu, tím budeme nadšenější,“ uvedl navrhovatel Petr Lesenský

Nafukovací hala bude sloužit od podzimu do jara, na toto období je přichystané i vytápění. V letní sezóně bude hřiště odkryto a bude možné sportovat pod širým nebem. 

„Jsem rád, že se lidé v Brně zajímají o sportovní vyžití, ať pro dospělé, nebo pro děti. V rámci participativního rozpočtu se dokončilo již 8 projektů z oblasti sportu a na dalších 13 se pracuje. Projekt ‚Nová krytá sportovní hala v Řečkovicích‘ se umístil ve finálovém hlasování třetího ročníku Dáme na vás na třetím místě s celkovým počtem 2 817 hlasů a celkové náklady dosáhly 3 056 460 Kč. Projekt se zařadil mezi 15 zrealizovaných a na dalších 35 se pracuje. Doufáme, že i v letošním ročníku přibyde více takových projektů. Aktuálně mohou lidé navrhovat své nápady,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný

Aktuální postup v realizaci vítězných projektů můžete sledovat na webu Dáme na vás www.damenavas.brno.cz/realizace-projektu/

Do 15. května mohou obyvatelé města Brna podávat své nápady pro lepší Brno v letošním ročníku Dáme na vás. Důležitou podporu projektům mohou udělovat do 31. května. Podrobnější informace k podávání návrhů i harmonogram najdete na www.damenavas.brno.cz.  

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.