Přeskočit na obsah

Díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás vznikla v Řečkovicích krytá sportovní hala

18. března 2021
Dnes, ve čtvrtek 18. března, byl slavnostně otevřen další z projektů participativního rozpočtu města Brna Dáme na vás. Jedná se o krytou sportovní halu v Řečkovicích.

Projekt navrhl Petr Lesenský, trenér řečkovické futsalové mládeže a zástupce celorepublikového spolku Dětský futsal. Rozhodl se využít možnosti participativního rozpočtu a změnit to, že v Řečkovicích nejsou prakticky žádná krytá sportoviště. 

Hala vznikla zakrytím venkovního hřiště v areálu Základní školy Novoměstská, které v zimě nemá využití. 

Pro tento nápad se nadchl i Marek Viskot, starosta městské části Řečkovice a Mokrá Hora: „Myšlenku nafukovací haly v areálu ZŠ Novoměstská jsem podporoval od začátku, kdy za mnou navrhovatel s tímto nápadem přišel. Dobře vím, jaký je v zimním období nedostatek míst právě v halách a tělocvičnách, a to i pro naše nejmladší sportovce. Na tom nic nemění ani letošní specifická zima ovlivněná epidemickou situací. Těším se proto na další sezónu a mnoho dalších sezón, kdy bude hala hojně využívána.“ 

Sportovní hala bude sloužit fotbalistům, futsalistům, florbalistům, házenkářům, nohejbalistům a mnoha dalším sportovcům. 

Máme obrovskou radost, že jsme díky participativnímu rozpočtu dokázali zastřešit nafukovací halou hřiště v Řečkovicích pro zimní měsíce. Minimálně následujících patnáct let, což je životnost haly, tak bude mít naše sportující mládež možnost trénovat po celý rok. Naše radost z projektu je ještě umocněna tím, že jeho realizaci podpořila sama veřejnost. Naše zkušenosti s úspěšnou kampaní teď předáváme dalším navrhovatelům sportovních projektů. Čím více se jich bude týkat dětského sportu, tím budeme nadšenější,“ uvedl navrhovatel Petr Lesenský

Nafukovací hala bude sloužit od podzimu do jara, na toto období je přichystané i vytápění. V letní sezóně bude hřiště odkryto a bude možné sportovat pod širým nebem. 

„Jsem rád, že se lidé v Brně zajímají o sportovní vyžití, ať pro dospělé, nebo pro děti. V rámci participativního rozpočtu se dokončilo již 8 projektů z oblasti sportu a na dalších 13 se pracuje. Projekt ‚Nová krytá sportovní hala v Řečkovicích‘ se umístil ve finálovém hlasování třetího ročníku Dáme na vás na třetím místě s celkovým počtem 2 817 hlasů a celkové náklady dosáhly 3 056 460 Kč. Projekt se zařadil mezi 15 zrealizovaných a na dalších 35 se pracuje. Doufáme, že i v letošním ročníku přibyde více takových projektů. Aktuálně mohou lidé navrhovat své nápady,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný

Aktuální postup v realizaci vítězných projektů můžete sledovat na webu Dáme na vás www.damenavas.brno.cz/realizace-projektu/

Do 15. května mohou obyvatelé města Brna podávat své nápady pro lepší Brno v letošním ročníku Dáme na vás. Důležitou podporu projektům mohou udělovat do 31. května. Podrobnější informace k podávání návrhů i harmonogram najdete na www.damenavas.brno.cz.  

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.