Přeskočit na obsah

Díky odkupu pozemku budou moci žáci chodit do školy bezpečnější cestou

09. prosince 2020

Nabytí pozemku, který je klíčový pro vybudování nového chodníku v ulici Langrově, dnes doporučili brněnští radní schválit zastupitelstvu. V případě odkupu pozemku, který je v soukromém vlastnictví, bude město moci realizovat projekt Ulice Langrova – Bezpečná cesta do škol.

„Plánujeme v ulici Langrova vybudovat nový chodník, který se napojí na stávající. Součástí projektu je i úprava existujícího přechodu pro chodce, který vede přes Langrovu nedaleko křižovatky s Tilhonovou. Zahájení prací předpokládáme v období 2021–2022,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Stavba je součástí projektu Bezpečná cesta do škol. Jeho cílem je pomoci zajistit žákům a studentům co nejbezpečnější příchod do školských zařízení. „Zamýšlenou stavbou je částečně dotčen i pozemek, který je v soukromém vlastnictví. Majitelé souhlasili se zněním kupní smlouvy, která předpokládá, že město za 2 metry čtvereční uhradí 4 tisíce korun. Tuto kupní smlouvu nyní musí schválit ještě zastupitelstvo. Dále je v řešení
37 m2 pozemků od SVJ a 24 m2 od dalších fyzických osob. I tyto pozemky jsou pro stavbu chodníku nezbytné. Po dokončení výkupů pozemků bude požádáno o stavební povolení. Poté bude možné začít s budováním nového chodníku, který poskytne nejen dětem bezpečný prostor pro procházení,“
řekl radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.