Díky nově schváleným aktivitám se městský kamerový dohledový systém bude dále rozvíjet - Tiskový servis

Díky nově schváleným aktivitám se městský kamerový dohledový systém bude dále rozvíjet

  • 17. ledna 2024
  • 2 minuty čtení

Deset akcí k rozvoji městského kamerového dohledového systému (MKDS) určených k přípravě či realizaci v letošním roce je vybráno. Radní dnes odsouhlasili seznam těchto aktivit. Další práce nyní zajistí Brněnské komunikace. Nový kamerový systém se objeví například v Kohoutovicích, Líšni či Čertově rokli, projektová příprava čeká systémy v Maloměřicích a Obřanech nebo Jundrově.

„Kamerové body MKDS jsou zařazeny v závazném plánu od roku 2018. Pro každý rok se stanovuje náplň jednotlivých akcí ve spolupráci s Brněnskými komunikacemi a Městskou policií Brno. Je totiž nutné počet a typ činností přizpůsobit aktuálně schválenému rozpočtu. Letos se jedná o deset akcí. V rozpočtu je na ně tento rok přiděleno 23 060 000 korun,“ řekl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

V Bystrci se chystá přeložení optického kabelu, který propojuje městský kamerový dohledový systém a lodní dopravu. Počítá se s náklady 2,6 milionu korun včetně DPH. Jedna otočná kamera se objeví i na ulici Hatě v blízkosti mateřské školy a workoutového hřiště. Počítá se s náklady 980 tisíc korun včetně DPH. Na 1,6 milionu korun včetně DPH vyjde otočná kamera na budově Knihovny Jiřího Mahena v Bohunicích. Monitorovat bude mimo jiné dětské hřiště a zastávku městské hromadné dopravy na Vyhlídalově. Otočné kamery budou umístěny i před Úřadem městské části Brno-Chrlice (1,4 milionu korun včetně DPH), na konečné zastávce MHD Čertova rokle, čtyři kamery za 7,5 milionu korun včetně DPH budou na náměstí Karla IV. a v parku Michalova v Líšni. Hned pět kamerových bodů vznikne v Kohoutovicích na ulicích Chalabalova, Libušina třída, Voříškova a zastávce MHD Jírovcova. Náklady se odhadují na 4,9 milionu korun včetně DPH.

Projektová příprava čeká kamerové systémy v Maloměřicích a Obřanech, kde je navrženo pět kamerových bodů (280 tisíc korun včetně DPH), dále v Komíně, kde se jedná o tři body (230 tisíc korun včetně DPH), a Jundrově, kde se počítá se čtyřmi kamerovými body (240 tisíc korun).

Brněnské komunikace nyní zahájí práce na jednotlivých akcích dlouhodobého projektu.

Další články z rubriky