Přeskočit na obsah

Díky nákupu elektroniky spolu s ministerstvem ušetří Brno až polovinu nákladů

18. března 2020
Brno bude společně s Ministerstvem financí nakupovat výpočetní techniku. Díky této spolupráci bude uspořeno významné množství nákladů. Předpokládané úspory se pohybují v rozmezí cca 35–50 % oproti běžným cenám. Rada města Brna dnes schválila smlouvu o centralizovaném zadávání veřejných zakázek mezi městem a Ministerstvem financí.

Smlouva o centralizovaném zadávání zakázek předchází zahájení zakázky na nákup notebooků, dokovacích stanic, monitorů a další techniky, a to prostřednictvím centrálního zadavatele, kterým bude Ministerstvo financí.

„Díky smlouvě budeme moci nakupovat techniku efektivněji a za výhodnějších podmínek, než kdybychom nakupovali pomocí vlastní veřejné zakázky v mnohem menších objemech. Předpokládané úspory se pohybují v rozmezí cca 35–50 % oproti maloobchodním cenám. Výpočetní technika je pořizována se zárukou na 5 let, s garancí opravy nebo výměny do druhého dne na místě u zákazníka, což představuje pro město značný komfort,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Jedná se o pilotní projekt, na kterém chce Ministerstvo financí České republiky vyzkoušet možnosti budoucí spolupráce státní správy a samosprávy v oblasti společného nákupu. Jak z ekonomického, tak z časového hlediska je využití centralizovaného zadávání pro město Brno nejvýhodnější.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.