Přeskočit na obsah

Díky nákupu elektroniky spolu s ministerstvem ušetří Brno až polovinu nákladů

18. března 2020

Brno bude společně s Ministerstvem financí nakupovat výpočetní techniku. Díky této spolupráci bude uspořeno významné množství nákladů. Předpokládané úspory se pohybují v rozmezí cca 35–50 % oproti běžným cenám. Rada města Brna dnes schválila smlouvu o centralizovaném zadávání veřejných zakázek mezi městem a Ministerstvem financí.

Smlouva o centralizovaném zadávání zakázek předchází zahájení zakázky na nákup notebooků, dokovacích stanic, monitorů a další techniky, a to prostřednictvím centrálního zadavatele, kterým bude Ministerstvo financí.

„Díky smlouvě budeme moci nakupovat techniku efektivněji a za výhodnějších podmínek, než kdybychom nakupovali pomocí vlastní veřejné zakázky v mnohem menších objemech. Předpokládané úspory se pohybují v rozmezí cca 35–50 % oproti maloobchodním cenám. Výpočetní technika je pořizována se zárukou na 5 let, s garancí opravy nebo výměny do druhého dne na místě u zákazníka, což představuje pro město značný komfort,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Jedná se o pilotní projekt, na kterém chce Ministerstvo financí České republiky vyzkoušet možnosti budoucí spolupráce státní správy a samosprávy v oblasti společného nákupu. Jak z ekonomického, tak z časového hlediska je využití centralizovaného zadávání pro město Brno nejvýhodnější.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.